REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Przemo Łukasik na EEC 2016. Polska architektura rozwija się bez kompleksów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 maj 2016 12:32
Przemo Łukasik na EEC 2016. Polska architektura rozwija się bez kompleksów
Przemo Łukasik, współwłaściciel Medusa Group, będzie prelegentem podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, fot. Bartek Barczyk

Polskie miasta w ciągu ostatnich dziesięcioleci przechodzą prawdziwą metamorfozę. Powstają spektakularne inwestycje biurowe, handlowe i hotelowe, ale zmienia się też przestrzeń miejska.

REKLAMA

Czy dzięki inwestycjom komercyjnym polskie miasta mają szansę na stworzenie architektury spotykanej w przestrzeni miejskiej Amsterdamu, Paryża, Szanghaju czy Londynu? Jak ważna jest w tym wszystkim świadomość inwestorów, a przede wszystkim mieszkańców?

- Polska architektura rozwija się bez kompleksów w stosunku do krajów, które osiągnęły już status dojrzałych gospodarek. Motywująca jest coraz większa świadomość użytkowników przestrzeni publicznej, którzy po długich latach nie partycypacji, teraz z dużym zapałem współuczestniczą w jej tworzeniu. To wyraźny i ważny symptom zmian, gdzie demiurgiczna rola architekta zastępowana jest konsultowanym kompromisem wszystkich użytkowników - uważa Przemo Łukasik, architekt i współwłaściciel Medusa Group.

Co jest w tym momencie ważne: wizjonerstwo czy pragmatyzm? O jakich trendach możemy mówić w kontekście architektury obiektów komercyjnych i publicznych? Więcej na ten temat podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY