REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Przemo Łukasik o przestrzeni publicznej na EEC 2016

  • Autor: propertydesign.pl
  • 13 kwi 2016 10:31
Przemo Łukasik o przestrzeni publicznej na EEC 2016
Przemo Łukasik, fot. Bartek Barczyk

Lubi eksperymenty i nie boi się wyzwań. Prawie 20 lat temu porzucił Paryż na rzec Gliwic i założył jedną z najbardziej znanych śląskich pracowni. Przemo Łukasik, współwłaściciel Medusa Group, potwierdził udział w Europejskim Kongresie Gospodarczym, w roli prelegenta. Architekt weźmie udział w dyskusji "Przestrzeń publiczna w miastach".

REKLAMA

Przemo Łukasik urodził się w Chorzowie w 1970 roku. Po skończonych studiach pracował w biurach: P.P. Pabel Architekten w Berlinie, Jean Nouvel Architecture w Paryżu i Odile Decq/Benoit Cornette również w Paryżu.

W 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą założył autorską pracownię architektoniczną Medusa Group. Przez rok wykładał w Ecole Speciale d’Architecture w Paryżu.

Pracownia mieści się w Bytomiu, na terenie dawnego budynku przemysłowego. Medusa Group wygrała kilkanaście konkursów, otrzymała ponad 30 nagród i trzykrotnie była nominowana do nagrody Miesa van der Rohe.

Pracownia jest rozpoznawalna dzięki swemu bezpretensjonalnemu, a zarazem oryginalnemu podejściu do projektowania integrującemu architekturę, rzeźbę, grafikę oraz sztuki wizualne.

Więcej o sesji "Przestrzeń publiczna w miastach" na EEC 2016

Więcej informacji o Kongresie: www.eecpoland.eu

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY