REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Prześledź historię Marszałkowskiej, kiedyś czołowej europejskiej ulicy

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 sie 2014 10:37
Prześledź historię Marszałkowskiej, kiedyś czołowej europejskiej ulicy
fot. Projekt Centrum Marszałkowska, który powstanie w miejscu D.H. Sezam

Przy elewacji dawnego D.H Sezam w Warszawie zostanie otwarta wystawa ukazująca historię ulicy Marszałkowskiej i jej okolic. Zobaczymy najdawniejsze założenia urbanistyczne tego rejonu, zdjęcia z lat 20. i 30., aż do czasów współczesnych i projektu Centrum Marszałkowska, który powstanie w miejscu dawnego Sezamu.

REKLAMA

Inicjatorem wystawy jest firma BBI Development S.A., która w miejscu D.H Sezam realizuje nowoczesny budynek biurowo-handlowy – Centrum Marszałkowska.

– Rejon ulicy Marszałkowskiej jest przecież jednym z najbardziej charakterystycznych wielkomiejskich obszarów architektonicznych stolicy. W miejscu, w którym organizowana jest wystawa przed II Wojną Światową wzniesiony został jeden z najbardziej reprezentacyjnych budynków ulicy Marszałkowskiej – nowoczesna siedziba Pocztowej Kasy Oszczędności – mówi Rafał Szczepański, Wiceprezes BBI Development S.A.

Wystawa, którą będzie można oglądać od 12 sierpnia do 12 listopada przed elewacją dawnego D.H Sezam, składa się ze zdjęć i plansz ukazujących okolice ulicy Marszałkowskiej, z perspektywy skrzyżowania z ulicą Świętokrzyską. Wykorzystane opisy oraz ikonografia sięgają najdawniejszych założeń urbanistycznych tego rejonu, czyli XVIII w., aż do czasów współczesnych i projektu Centrum Marszałkowska, który powstanie w miejscu dawnego Sezamu. Na planszach znajdą się zdjęcia m.in. z lat 20. i 30., gdy Marszałkowska była czołową europejską ulicą oraz te ukazujące powojenne zniszczenia, późniejsze plany odbudowy, powstanie Pałacu Kultury i Nauki, założenia Ściany Wschodniej i wygląd ścisłego centrum Warszawy, które dynamicznie zmieniało się przez ostatnie dekady.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY