REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Przestrzeń dla sztuki w Spektrum Tower

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 04 lis 2015 09:29
Przestrzeń dla sztuki w Spektrum Tower
fot. Spektrum Tower
Przestrzeń dla sztuki w Spektrum Tower
Przestrzeń dla sztuki w Spektrum Tower
Przestrzeń dla sztuki w Spektrum Tower
Przestrzeń dla sztuki w Spektrum Tower

W lobby warszawskiego biurowca Spektrum Tower otwarto wystawę sztuki współczesnej Przestrzeń z widokiem. Wśród prezentowanych dzieł sztuki znajduje się rzeźba Wojciecha Pustoły wykonana na potrzeby projektu „Przestrzeń z widokiem” jako element pierwszego działania wystawienniczego w przestrzeni Spektrum Tower.

REKLAMA

Założeniem wystawy było przekształcenie foyer Spektrum Tower w przestrzeń wystawienniczą ukazującą wiele sposobów patrzenia na świat – poprzez rzeźbę, fotografię, czy malarstwo. Przestrzeń wejściowa budynku została potraktowana jako wejście do zupełnie innej rzeczywistości - świata sztuki. Prace łączy wysoka wartość artystyczna, każdy z prezentowanych artystów to osobowość, która zajmuje ważne miejsce w dzisiejszym obiegu polskiej sztuki. W wystawę zaangażowane są znane warszawskie galerie.

- Wystawa w Spektrum Tower to prezentacja różnorodnych stylistycznie prac: od klasycznej, marmurowej rzeźby wykonanej specjalnie dla przestrzeni lobby budynku, przez fotografię, po prace malarskie. Wspólnie układają się w głos o polskiej sztuce. To wystawa, która świetnie wprowadza do tematu współczesnej sztuki, podrzuca kilka wątków interpretacyjnych, zachęca do głębszego przyglądania się temu, co wychodzi spod rąk i z głów artystów - mówią kuratorki projektu Katarzyna Białousz i Anna Theiss.

Wśród prezentowanych dzieł sztuki znajduje się również rzeźba Wojciecha Pustoły. Praca została przygotowana na zamówienie dewelopera specjalnie po to, by stanowić centrum premierowego spotkania ze sztuką w Spektrum  Tower. Zamawianie prac u artystów (commission work) przez instytucje o charakterze komercyjnym jest powszechne na świecie. Dla przykładu w Niemczech deweloperzy są zobowiązani do przeznaczenia 4 proc. budżetu inwestycji na cele związane ze wsparciem sztuki współczesnej. Zazwyczaj zlecane jest wykonanie dzieł sztuki, które następnie prezentowane są w przestrzeni wspólnej inwestycji.

Wystawę w jej obecnym kształcie będzie można oglądać do 19 listopada, część prac będzie również dostępna dla zwiedzających przez kolejny miesiąc. Ekspozycja jest ogólnodostępna – każda z osób wchodzących do Spektrum Tower ma okazję doświadczania wyjątkowej sztuki. Prac użyczyły warszawskie galerie: Starter, Fundacja Archeologii Fotografii, Leica Gallery oraz artyści i kolekcjonerzy.

Spektrum Tower to 122-metrowy nowoczesny budynek z ponad 28 tys. mkw. elastycznej powierzchni biurowej do wynajęcia, rozlokowanej na 28 piętrach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY