REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Przetarg na rewitalizację w Łodzi. Będzie nowa ulica i kamienica

  • Autor: UM Łódź
  • 18 kwi 2017 11:22
fot. UM Łódź

Powstanie nowa ulica, która połączy ul. Wschodnią z Sienkiewicza. Właśnie ogłoszono przetarg na wybudowanie nowej drogi wewnątrz kwartału oraz na remont kamienicy przy ul. Sienkiewicza 22. To łódzkie inwestycje realizowane w ramach rewitalizacji obszarowej w kwartale nr 2.

REKLAMA

- To kamienica na końcu ul. Moniuszki. Przestrzeń tej kamienicy stanie się wkrótce pasażem, łączącym ulicę Moniuszki i Piotrkowską z Nowym Centrum Łodzi. Przez podwórko tej kamienicy będzie można przejść do dworca Łódź Fabryczna - poinformował Marcin Obijalski z UMŁ.

Kamienica zostanie też nadbudowana. Obecnie jest ona niższa od sąsiednich domów, które zostały już wyremontowane. Powstanie też droga między budynkiem łódzkiej TVP a budynkiem dawnej Kaskady. Będzie to przedłużenie ulicy Wschodniej, które połączy ją z ulicą Sienkiewicza - informuje oficjalny portal miejski Łodzi.

- Planujemy skrzyżowanie z ulicą Narutowicza i pełnowymiarową drogę o szerokości 6 metrów z wydzieloną jezdnią i chodnikami oraz przestrzenią dla pieszych. Miejsce do wypoczynku znajdzie się na tyłach budynku telewizji - mówiła Katarzyna Mikołajec, wicedyrektor ZIM.

Ulica ma mieć granitową nawierzchnię i dużo zieleni. Będzie sporo miejsc, w których będzie można usiąść i odpocząć oraz wydzielone miejsca postojowe. Pod placem 4 Czerwca w przyszłości mają się znaleźć miejsca parkingowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY