REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Przygoda z architekturą Oskara Hansena. Warsztaty dla małych i dużych

  • Autor: Muzeum Sztuki Nowoczesnej
  • 29 cze 2016 12:50
Przygoda z architekturą Oskara Hansena. Warsztaty dla małych i dużych
fot. pixabay.com

W co drugą niedzielę miesiąca Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na warsztaty rodzinne przybliżające sylwetki artystów prezentowanych na wystawie „Ćwiczenia z kreatywności. Przestrzenie emancypacyjnej edukacji”. Tym razem czas na architekta Oskara Hansena.

REKLAMA

Twórców tych łączy szczególna potrzeba wykorzystywania sztuki i sytuacji artystycznych w celach edukacyjnych. Muzeum nie będzie skupiać się na oglądaniu materialnych dzieł sztuki i rozmawianiu o nich, ale na działaniu i doświadczaniu. Zainspirowani metodami pracy artystów, zaproszą rodziny do wspólnych ćwiczeń i tworzenia, które dostarczą nowych sposobów i narzędzi odbierania otaczającego świata.

Muzeum zaczyna od wielkiego pedagoga i wizjonera Oskara Hansena. Jego idea Formy Otwartej zakłada, że rola architekta nie polega na tworzeniu i proponowaniu skończonego rozwiązania. Architektura powinna być wygodnym tłem, które użytkownik może zmieniać według własnych potrzeb. Na zajęciach będzie mowa m.in. o tym, kiedy architektura staje się ramą dla życia dobraną niczym rama do obrazu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY