REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Przygoda z designem. Warsztaty i zwiedzanie dla małych i dużych

  • Autor: Warszaty Kultury w Lublinie
  • 19 sie 2014 15:20
fot. Warsztaty Kultury w Lublinie

W najbliższy piątek (22 sierpnia), organizator - Warsztaty Kultury w Lublinie zaplanowały nietypową wycieczkę dla najmłodszych, a w sobotę (23 sierpnia) rowerowe zwiedzanie najciekawszych zespołów urbanistycznych Lublina.

REKLAMA

Architektura codzienna. Być turystą we własnym mieście

Organizator zaprasza dzieci w wieku od 6 do 10 lat wraz z opiekunami na spacer i bardzo nietypowe oprowadzanie po mieście. Nietypowe, ponieważ uczestnicy nie poznają faktów historycznych, nie zobaczą zabytków i nie usłyszą ciekawych historyjek. Co więcej, to oni sami będą przewodnikami. W trakcie spaceru planowane jest wykonanie serii ćwiczeń. W planach poszukiwanie miejskiego safari, tworzenie galerii faktur i tropienie roślinnych partyzantów.

Kiedy: 22 sierpnia 2014, godz. 17:00
Gdzie: spotykamy się przed wejściem do Warsztatami Kultury przy ul. Grodzkiej 5a

Prowadzenie: Anna Komorowska, Michał Rokita - projektanci związani z pracownią k.

Lub design | Nieuczesany Lublin - objazd rowerowy i warsztaty obserwacji przestrzeni w mało znanych założeniach urbanistycznych miasta

Osoby pełnoletnie, organizator zaprasza do udziału w objeździe rowerowym połączonym ze zwiedzaniem mało znanych, często zaniedbanych, zespołów urbanistycznych Lublina. Poznamy historię, twórców, wyjątkowe cechy i rozwiązania przestrzenne wybranych miejsc: starej Kalinowszczyzny, os. Tatary, starych Bronowic, starego Kośminka czy Piask. W każdym z nich na uczestników czekają krótkie warsztaty obserwacji przestrzeni za pomocą prostych środków i narzędzi. Będą mieli również okazję samodzielnie sprawdzić jakiego rodzaju korzyści, ale także problemy i bariery funkcjonalne pojawiają się przy poruszaniu się rowerem w mieście.

Kiedy: 23 sierpnia 2014, godz. 11.00 pod Zamkiem Lubelskim
Gdzie: spotykamy się przed Zamkiem Lubelskim

Prowadzenie: Jan Kamiński - architekt krajobrazu, asystent w Instytucie Architektury Krajobrazu KUL.

Zapisy na obydwa spotkania: prowadzone są telefonicznie pod nr tel. 81 533 08 18.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY