REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Przyjazna galeria od Air Projekt coraz bliżej

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 01 wrz 2016 11:36
Przyjazna galeria od Air Projekt coraz bliżej
Dekada Nysa (mat.pras.)

Wojewódzki Konserwator Zabytków w Opolu i nyski Starosta zakończyli procedurę uzgadniania projektu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego umożliwiającego budowę Dekady Nysa. Koncepcję architektoniczną inwestycji przygotowała Pracownia Air Projekt z Warszawy.

REKLAMA

To kolejny etap w przygotowaniu inwestycji Dekady. Otwarcie Dekady Nysa planowane jest na  pierwszą połowę 2018 roku.

W ostatnich tygodniach projekt Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego umożliwiającego budowę Dekady Nysa został pozytywnie uzgodniony przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Opolu i Starostę nyskiego. Kolejnym krokiem w przygotowaniu inwestycji jest publiczne wyłożenie projektu planu, co właśnie nastąpiło.

- Nasze przygotowania do inwestycji i procedury zmierzające do rozpoczęcia budowy obiektu idą w dobrym kierunku. Przygotowaliśmy szczegółową koncepcję budowy Galerii Dekada, która ma być zlokalizowana w ścisłym centrum Nysy i obecnie jesteśmy na finiszu procedury zmiany planu Miejscowego. Rozpoczęcie budowy planujemy na początku 2017 roku – komentuje Aleksander Walczak, prezes Dekada.

Galeria Dekada w Nysie zaprojektowana została jako dwupoziomowy budynek o powierzchni najmu 19,6 tys. mkw., na której zlokalizowanych zostanie ok. 70 sklepów, restauracje i kawiarnie, a także strefa rozrywki. Dla wygody klientów, w galerii postanie podziemny parking na ponad 420 miejsc. W obiekcie będzie można znaleźć czterosalowy multipleks kinowy.

Architekci z Pracowni Air Projekt zadbali o to, aby galeria wpisała się dobrze w miejską tkankę i śródmiejskie, zabytkowe otoczenie, m.in. zachowane zostaną elementy historycznego ogrodzenia XIX-wiecznej Gazowni Miejskiej. W zasięgu oddziaływania galerii znajdzie się ponad 152 tys. mieszkańców Nysy i powiatu nyskiego. Wartość inwestycji to ponad 100 mln zł.

– Zatwierdzenie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego to ważny krok jeśli chodzi o inwestycję w Nysie. Procedury ruszyły jeszcze w ubiegłym roku. Cieszymy się, że uzgodnienia Planu zakończyły się pomyślnie. Obecnie przygotowujemy się do głosowania przez Radę Miejską, które powinno odbyć się we wrześniu. Kolejnym etapem będzie uzyskanie pozwolenia na budowę oraz rozpoczęcie budowy inwestycji – komentuje Ryszard Urbański, dyrektor inwestycyjny Dekada.

Harmonogram inwestycji przewiduje rozpoczęcie budowy na początku 2017 roku, natomiast otwarcie obiektu planowane jest na pierwszą połowę 2018 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY