REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Przyjazna przystań dla maluchów

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 13 cze 2016 16:23
Przyjazna przystań dla maluchów
Autorem projektu złobka jest architekt Krzysztof Grzegorzewski z Gorzowa Wlkp.
Przyjazna przystań dla maluchów
Przyjazna przystań dla maluchów
Przyjazna przystań dla maluchów

Komfortowe i bezpieczne przestrzenie, w tym atrakcyjny plac zabaw ze zjeżdżalnią i karuzelą – tak zapowiada się nowy żłobek, który powstanie na gorzowskim Górczynie. Autorem projektu żłobka jest architekt Krzysztof Grzegorzewski z Gorzowa Wlkp., zaś wykonawcą prac firma Skanska.

REKLAMA

Nowy żłobek powstanie przy ul. gen. Maczka w sąsiedztwie Przedszkola Miejskiego nr 17. W swoich progach żłobek pomieści 100 maluchów. Inwestycję, na zlecenie Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, wykona firma Skanska. Wartość realizowanych przez generalnego wykonawcę robót wyniesie niemal 3,9 mln zł netto.

Rusza budowa

- W przeciągu tygodnia rozpoczniemy prace budowlane - najpierw roboty ziemne i fundamentowe - mówi Marcin Małycha, menadżer projektu, Skanska. - W lipcu zaczniemy wznosić pierwsze mury placówki, a we wrześniu planujemy „zamknąć” stan surowy pod dachem. Jesień przeznaczymy na roboty wykończeniowe. Finał robót budowlanych  planowany jest na koniec listopada, a uzyskanie pozwolenia na użytkowanie żłobka - na grudzień br. W połowie stycznia 2017 r. pierwsze dzieci będą mogły zostać objęte opieką w nowej placówce.

Autorem projektu żłobka jest architekt Krzysztof Grzegorzewski z Gorzowa Wlkp.

Komfortowe przestrzenie

Żłobek zapewni opiekę dla 100 maluchów. Będzie to wolnostojący budynek parterowy. Pomieści 4 oddziały - każdy przeznaczony dla 25 dzieci w różnych przedziałach wiekowych. Każdy oddział będzie się składał z dwóch sal: zajęć i wypoczynku. Zostanie wyposażony w wózkarnię, szatnię, rozdzielnię posiłków, magazyn zabawek, pomieszczenia wc dla dzieci i personelu. W żłobku znajdą się również pomieszczenia administracyjne, magazyn żywności, pomieszczenia techniczne, porządkowe i higieniczno-sanitarne, a także nowoczesna kuchnia – w niej całe jedzenie będzie przygotowywane na miejscu, co zapewni jego jakość i świeżość.

W ramach kontraktu wykonane zostanie także podziemne uzbrojenie w postaci: instalacji wody, kanalizacji sanitarnej, deszczowej, elektroenergetycznej, przyłączy ciepłowniczych i teletechnicznych. - Warto wspomnieć, że powstanie zbiornik do gromadzenia wody deszczowej. Woda będzie wykorzystywana do celów gospodarczych. Dzięki takiemu rozwiązaniu, zmniejszy się zapotrzebowanie na wodę z wodociągu, a to niewątpliwa korzyść dla środowiska – mówi Małycha.

Bezpieczeństwo przede wszystkim 

- Naszym priorytetem jest szeroko pojęte bezpieczeństwo – mówi Paweł Skrzypczak, dyrektor zespołu projektów, Skanska. - Dbamy o to, by wszyscy nasi pracownicy mieli bezpieczne warunku do pracy, by cali i zdrowi wracali każdego dnia do swoich rodzin. Ale tak samo ważne jest dla nas bezpieczeństwo przyszłych użytkowników budowanych przez nas inwestycji - obiektów użyteczności publicznej, dróg, mostów itd.Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY