REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Przyjrzyj się architekturze Domu Partii podczas Festiwalu budynków

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 01 paź 2015 11:28
Przyjrzyj się architekturze Domu Partii podczas Festiwalu budynków
Warszawa, dawny Dom Partii, fot. wikimedia.org

Fundacja Centrum Architektury, organizacja, której celem jest popularyzowanie wiedzy o architekturze, proponuje mieszkańcom Warszawy udział w cyklicznym wydarzeniu pod nazwą „Festiwal Budynków”. W ramach przedsięwzięcia co kilka miesięcy publiczność będzie miała okazję uczestniczyć w serii wydarzeń skupionych wokół architektury i epoki jednego wybranego gmachu. Mecenasem wydarzenia jest Polski Holding Nieruchomości S.A.

REKLAMA

Do udziału w "Festiwalu budynków" Fundacja Centrum Architektury wytypowała cztery starannie wyselekcjonowane gmachy, powstałe w XX i XXI wieku w Warszawie, o znakomitej wartości historycznej. Dzięki ich otwarciu dla szerokiego grona zwiedzających publiczność będzie miała możliwość obcowania z architekturą najwyższej próby. Bohaterem pierwszego wydarzenia organizowanego już w październiku będzie Dom Partii, przykład architektury socrealizmu wymykający się schematowi tego stylu znanemu chociażby z MDM-u czy Pałacu Kultury. W grudniu, w ramach Festiwalu, będzie można zwiedzić wnętrza Głównego Urzędu Statystycznego, a w pierwszym półroczu 2016 roku planowana jest seria wydarzeń skupionych wokół architektury nowej siedziby ASP na Powiślu oraz Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

- Cieszymy się, że wydarzenie zostało objęte mecenatem przez Polski Holding Nieruchomości S.A. To krok w dobrym kierunku, pokazujący, że promowanie pięknej ponadczasowej architektury wysokiej jakości oraz wartościowej przestrzeni miejskiej, ma coraz większe znaczenie – powiedziała Aleksandra Stępnikowska z Fundacji Centrum Architektury. 

Na Festiwal budynków składać będą się m.in. wykłady historyków sztuki o architekturze wybranych budynków, spacery i oprowadzania po gmachach i ich otoczeniu, projekcje filmowe, wystawy, nocne zwiedzanie budynków, wspólne czytanie książek o architekturze czy pokazy slajdów. Wydarzenia organizowane będą cyklicznie, a w ich promocję zaangażowane będą media lokalne, ogólnokrajowe oraz społecznościowe.

- W Warszawie w zawrotnym tempie przybywa nowych inwestycji biurowych i mieszkaniowych, co w istotny sposób przebudowuje panoramę stolicy. Zależy nam na tym, aby aktywnie uczestniczyć w tym procesie. Chcemy promować piękną architekturę i w ten sposób dołożyć swoją cegiełkę do pozytywnych zmian zachodzących w krajobrazie Warszawy i innych polskich miast – powiedział Artur Lebiedziński, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

Powyższe działania wpisują się w długoterminową strategię Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A. oraz nawiązują do charakterystyki projektów deweloperskich PHN, zakładającej ich niebanalną i ponadczasową architekturę oraz wysoki standard przyjętych rozwiązań.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY