REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Przyszłość Gwardii Warszawa. Czy te plany inwestycyjne będą gwoździem do trumny?

  • Autor: UM Warszawa
  • 10 mar 2017 16:15
fot. Fotolia

Czy plany inwestycyjne Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i Agencji Frontex będą gwoździem do trumny Gwardii Warszawa? Resort wraz z Europejską Agencją Straży Granicznej i Przybrzeżnej planują budowę kompleksu budynków przy ul. Racławickiej 132, gdzie obecnie znajduje się stadion klubu.

REKLAMA

Choć grunt przy ul. Racławickiej 132, znajduje się w trwałym zarządzie Komendy Głównej Policji to Warszawa zadbała by ten teren przeznaczony był dla sportu. W 2009 r. w projekcie planu zagospodarowania przestrzennego dla tego obszaru wprowadzono zapis o przeznaczeniu pod usługi sportowe i rekreacyjne. Teraz z ust przedstawicieli MSWiA można usłyszeć zapowiedzi budowy kompleksu biurowców dla międzynarodowych służb bezpieczeństwa. Może to oznaczać koniec Gwardii  -  informuje oficjalny portal miejski Warszawy.

Pod koniec października 2013 r., Komendant Główny Policji w odpowiedzi na pismo wysłane przez ratusz informował, że  teren przy ul. Racławickiej 132 przeznaczony jest na realizację zadań i celów ustawowych Komendy Głównej Policji. Dodał, że Policja zamierza jednak zagospodarować część nieruchomości na utworzenie nowoczesnego, samofinansującego się ośrodka szkoleniowo-treningowego, który pozwoli na wszechstronny rozwój funkcjonariuszy i pracowników policji oraz innych służb podległych Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Ośrodek ten miałby także w części być udostępniany mieszkańcom Warszawy - podaje oficjalny portal miejski Warszawy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY