REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Psi park, nowe boisko i alejki spacerowe - pomysły w budżecie obywatelskim

  • Autor: PAP
  • 08 kwi 2016 16:15
fot. Fotolia

Budowę boiska wielofunkcyjnego, alejek spacerowych czy psiego parku, a także remont ulic i chodników - wybrali mieszkańcy Łomży do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego na 2016 rok. Do podziału było 1,1 mln zł.

REKLAMA

To już trzeci budżet obywatelski w Łomży. W dotychczasowych edycjach wybrano do realizacji dziesięć projektów.

W tym roku do podziału między trzy strefy Łomży: Południe, Centrum i Łomżycę przeznaczono 1,1 mln zł.

Do głosowania zakwalifikowano 30 projektów. Głosować mógł każdy mieszkaniec Łomży, który ukończył 16 lat. W sumie zagłosowało blisko 11 tys. osób i wybrano 10 projektów, które uzyskały największą liczbę punktów na każdym z osiedli.

Najwięcej pomysłów dotyczy remontów i budowy dróg i chodników w mieście. Natomiast najwięcej głosów (blisko 2,5 tys.) zebrał projekt budowy sygnalizacji świetlnej na jednym z osiedli. Wśród innych wybranych projektów znalazły się też m.in. psi park, który będzie dostępny 24 godziny na dobę, boisko wielofunkcyjne do: siatkówki, koszykówki i tenisa ziemnego czy siłownia "pod chmurką".

Realizacja projektów - jak informował wcześniej łomżyński magistrat - rozpocznie się w tym roku.

W pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w Łomży do podziału było 300 tys. zł, a mieszkańcy wybrali dwie inwestycje - spośród 28 pomysłów. Natomiast w ubiegłym roku, do podziału był 1 mln zł, do realizacji wybrano osiem zadań spośród 24 zgłoszonych projektów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY