REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

PTB Nickel wybuduje biurowiec i sortownię firmy Amigo

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 kwi 2015 15:01
PTB Nickel wybuduje biurowiec i sortownię firmy Amigo
Biurowiec i sortowania, fot. PTB Nickel

PTB Nickel został generalnym wykonawcą nowej inwestycji Amigo. Spółka wygrała dwa kolejne przetargi: na zaprojektowanie i na wybudowanie zakładu produkcyjnego wraz z budynkiem socjalno-biurowym o łącznej powierzchni ponad 5 tys. mkw. Tworząc projekt biurowca architekci postawili na prostą i nowoczesną formę.

REKLAMA

Do końca listopada br. PTB Nickel zrealizuje pod Poznaniem kolejną inwestycję dla polskiej branży spożywczej. Na zlecenie firmy Amigo, wybuduje halę produkcyjną wraz z reprezentacyjnym budynkiem biurowym o łącznej powierzchni ponad 5 tys. mkw. Spółka wygrała nie tylko przetarg na wykonanie obiektu, ale także rozstrzygnięty pod koniec stycznia br. konkurs na projekt budowlany. Budowa zakładu Amigo rozpocznie się w drugiej połowie kwietnia br.

-  Cieszymy się, że firma powierzyła nam nie tylko stworzenie projektu budowlanego, ale także generalne wykonawstwo swojej najnowszej inwestycji – mówi Michał Nickel, prezes PTB Nickel.

Projekt, przygotowany przez dział projektowy PTB Nickel, przewiduje wybudowanie w Zielnikach dwóch różniących się funkcjami, połączonych ze sobą budynków. W pierwszym z nich – nowoczesnej hali produkcyjnej - zaprojektowano cztery pomieszczenia główne: magazyn przyjęcia towaru, sortownię jaj, magazyn opakowań oraz magazyn wydania towarów, jak również zaplecze z pomieszczeniami do obsługi sortowni. Obiekt zostanie wyposażony także w dodatkową murowaną wiatę, 6 doków zewnętrznych wraz z fartuchami uszczelniającymi oraz 3 wejścia – główne przez drzwi w elewacji frontowej oraz dwa od strony doków. Z zakładu produkcyjnego będzie można przejść bezpośrednio do drugiej części inwestycji – reprezentacyjnego, dwukondygnacyjnego segmentu biurowego. Na parterze biurowca zaprojektowano hol główny z recepcją, strefę socjalną z szatnią i węzłami sanitarnymi dla pracowników hali oraz część techniczną z kotłownią, pomieszczeniem wodomierzy i hydrofornią. Na piętrze budynku znajdą się natomiast pomieszczenia biurowe z salami konferencyjnymi oraz pomieszczenia socjalne. Łączna powierzchnia planowanej zabudowy wynosi blisko 5,3 tys. mkw., natomiast wszystkich nowych dróg i placów 5,4 tys. mkw.

- Projektując inwestycję Amigo nasz zespół stanął przed dodatkowym wyzwaniem. Teren, na którym prowadzona będzie budowa, podlega ochronie konserwatorskiej i jest wpisany do rejestru zabytków Województwa Wielkopolskiego. Przygotowana przez nas koncepcja architektoniczna musiała więc spełniać surowe wymogi miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oraz zostać zatwierdzona przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – wyjaśnia Krzysztof Zakrzewski, dyrektor ds. projektowania PTB Nickel.

Tworząc projekt biurowca architekci spółki postawili na prostą, nowoczesną formę oraz wysokiej jakości materiały wykończeniowe. Budynek ma kształt prostopadłościanu z dużymi, aluminiowymi przeszkleniami, krytego dwuspadowym dachem. Elewacje zewnętrzne zostaną wykonane w większości z cegły klinkierowej. Elewacja wejściowa, pokryta szkłem i jasnoszarą płytą włókno-cementową, będzie otoczona ramą powielającą kształt dachu i ścian biurowca. Natomiast widoczna z drogi wjazdowej, długa elewacja południowa zostanie optycznie przedzielona wystającą ramą w jasnoszarej okładzinie włókno-cementowej, okalającą wewnętrzną klatkę schodową.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY