REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Pumptrack powstanie na warszawskim Ursynowie

  • Autor: Propertydesign.pl / UM Warszawa
  • 19 lip 2016 13:08
Pumptrack powstanie na warszawskim Ursynowie
fot. pixabay.com

Pumptrack na Ursynowie zostanie zrealizowany w ramach III edycji budżetu obywatelskiego w Warszawie. Mimo docelowego przeznaczenia dla rowerzystów, dzięki asfaltowej nawierzchni tor będzie służył również miłośnikom mniejszych kółek takich jak np. rolkarze, deskorolkowcy czy entuzjaści hulajnóg.

REKLAMA

Pumptrack to zapętlony tor o kształcie falistym do jazdy oraz profesjonalnych treningów przede wszystkim na rowerze ale także na rolkach, hulajnodze czy deskorolce. Projekt zakłada budowę zapętlonego asfaltowego toru rowerowego typu pumptrack o długości minimum 180 metrów oraz toru z typu flow o długości minimum 40 metrów zajmujących łączną powierzchnię asfaltową w rzucie minimum 400 metrów kwadratowych. Tor składa się z przeszkód o zróżnicowanym poziomie trudności, których wysokość mieści się w przedziale od 50 do 170 cm. Zakręty profilowane o wysokości od 120 do 150 cm pozwalają bezpiecznie zmieniać kierunek jazdy niezależnie od prędkości z jaką poruszają się użytkownicy. Wielkość toru, ilość przeszkód i długość prostych pozwalają organizować zawody i aktywizować młodzież. Tory te są idealne do zabawy dla najmłodszych rowerzystów, ale również do mniej lub bardziej profesjonalnego treningu dla dorosłych amatorów oraz zaawansowanych rowerzystów.

Całkowity koszt projektu został oszacowany na kwotę 402 tys. zł (w tym wykonanie dokumentacji projektowej za 15,7 tys.). W ramach warszawskiego budżetu partycypacyjnego do podziału było prawie 59 milionów. Projekty zostaną zrealizowane w 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY