REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Punkt wyjścia - tradycyjna technika gięcia drewna

  • Autor: propertydesign.pl
  • 07 kwi 2014 12:11
Punkt wyjścia - tradycyjna technika gięcia drewna
Stolik kawowy STK-131, fot. MOWOstudio
Punkt wyjścia - tradycyjna technika gięcia drewna
Punkt wyjścia - tradycyjna technika gięcia drewna

Stolik kawowy STK-1311 to projekt autorstwa: Moniki Elikowskiej- Opala i Wojciecha Opala z MOWOstudio. W projekcie wykorzystano tradycyjną technikę gięcia drewna.

REKLAMA

Dla projektantów bliska jest estetyka prostoty, funkcjonalności i wykorzystania naturalnych materiałów. Stolik kawowy STK-1311 został zaprojektowany dla firmy Fameg z Radomska, która od ponad wieku produkuje meble wykorzystując m.in. technologię gięcia drewna zapoczątkowaną w XIX wieku przez Michaela Thoneta.

STK-1311 to połączenie nowoczesnej formy z tradycyjną techniką gięcia drewna, która była punktem wyjścia dla projektu. Technika ta do tej pory wykorzystywana była głównie w oparciach krzeseł, chcieliśmy znaleźć dla niej zastosowanie w stoliku kawowym – podkreślają projektanci z MOWOstudio.

Stolik posiada podstawę wykonaną z bukowych elementów giętych. Pojedynczy element jest bardzo wytrzymały, w podstawie znajduje się ich osiem. Nakładając się tworzą charakterystyczny ażur – bryła jest wizualnie lekka i konstrukcyjnie bardzo stabilna. Forma jest nowoczesna i intrygująca, a dzięki zastosowaniu giętego drewna bardzo szlachetna. Stolik powstał z myślą o wnętrzach nowoczesnych jak i bardziej klasyczny, zależało nam na stworzeniu projektu, który odnajdzie się w każdej przestrzeni - dodają.

Bukowa podstawa dobrze współgra z ciemnym fornirowanym blatem, stolik dostępny jest również z blatem szklanym, wysokość całkowita: 620 mm, średnica blatu: 850 mm.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY