REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Radom wybiera lampy typu LED

  • Autor: Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu
  • 14 paź 2014 12:35
Radom wybiera lampy typu LED
Plac Stare Miasto oświetlono energooszczędnymi lampami typu LED, fot. MZDiK

Zakończyła się pierwsza od lat kompleksowa modernizacja oświetlenia w jednej z najstarszych części Radomia. Zamontowano nowe oświetlenie na placu Stare Miasto i w jego najbliższych okolicach.

REKLAMA

Plac i przylegające do niego uliczki oświetla łącznie 27 energooszczędnych lamp typu LED. Najwięcej z nich, bo aż 14, MZDiK zamontował wokół XIII-wiecznego kościoła św. Wacława. Nowoczesne lampy są ukryte w ozdobnych oprawach nawiązujących kształtem do charakteru okolicznej zabudowy. Mury zabytkowej świątyni są teraz po zmroku odpowiednio wyeksponowane i widoczne z daleka.

Jak informuje MZDiK, dodatkowo wzdłuż wschodniej jezdni placu na nowych stalowych słupach pojawiło się 8 lamp typu LED, a w zachodniej pierzei na istniejących słupach - 5 kolejnych. Modernizacja oświetlenia placu Stare Miasto trwała nieco ponad miesiąc i kosztowała 154 tys. złotych.

Pierwsze testy ulicznych opraw typu LED MZDiK rozpoczął w roku 2011. W kwietniu 2012 roku po raz pierwszy zamontowanych zostało na stałe 28 takich opraw na ulicy Kusocińskiego, a potem na kilku kolejnych. Lampy typu LED oświetliły wszystkie przebudowane uliczki na terenie Strefy Łucznik, gdzie działa kilkadziesiąt prywatnych firm.

Obecnie MZDiK modernizuje oświetlenie wokół ronda Narodowych Sił Zbrojnych. Planowane jest zdemontowanie starych, wysokich lamp ulicznych typu rozeta stojących w rejonie tego ronda i zastąpienie ich standardowymi słupami z nowymi oprawami. Zamiast 123 lamp sodowych będzie tu 70 energooszczędnych opraw typu LED.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY