REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Radomianie wybierają spośród 120 projektów

  • Autor: PAP
  • 14 kwi 2016 09:35
Radomianie wybierają spośród 120 projektów
fot. Fotolia

Radomianie zgłosili do budżetu obywatelskiego przeszło 250 projektów. Opiniujący je zespół wybrał 120.

REKLAMA

W 2017 r. do wykorzystania będzie 4,8 mln zł, w rozbiciu po 800 tys. zł na projekty każdego z pięciu obszarów miasta i 800 tys. zł na projekty ogólnomiejskie.

"Pozostałe zostały odrzucone ze względu na brak własności gruntów ze strony gminy, przekroczenie zarezerwowanej kwoty czy zbyt duże koszty utrzymania w kolejnych latach" - poinformował Janusz Kalinowski z biura prasowego radomskiego magistratu.

Mieszkańcy Radomia zgłaszali różne pomysły, m.in. budowę odkrytego basenu, całorocznego lodowiska, tężni solankowej i wyciągu wakeboardowego na miejscowym zalewie. Zaproponowano także stworzenie mobilnego muzeum rowerów zabytkowych i sfinansowanie szczepienia radomskich dzieci przeciwko pneumokokom. Wiele projektów dotyczyło stworzenia miejsc spotkań dla seniorów oraz remontów chodników, budowy placów zabaw, boisk, siłowni pod gołym niebem. Ostateczna lista zakwalifikowanych projektów zostanie oficjalnie przedstawiona w przyszłym tygodniu.

Głosowanie rozpocznie się 4 maja i potrwa do 3 czerwca. O tym, które projekty zostaną zakwalifikowane, radomianie dowiedzą się 4 lipca.

W 2016 r. w ramach budżetu obywatelskiego w Radomiu zostanie zrealizowanych 20 projektów, m.in. sfinansowany zostanie zakup ambulansu dla pogotowia oraz akcja oprysków przeciwko komarom i kleszczom. W ramach zwycięskiego projektu przy Caritas Diecezji Radomskiej od lutego działa placówka dla osób z problemami emocjonalnymi i psychicznymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY