REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Raport: Ile zarabiają architekci

  • Autor: Hays Poland
  • 18 lut 2015 13:18
Raport: Ile zarabiają architekci
fot. Fotolia
Raport: Ile zarabiają architekci
Raport: Ile zarabiają architekci

Przedstawiamy część dotyczącą branży budowlanej z najnowszego raportu Hays Poland dotyczącego wynagrodzeń i trendów na polskim rynku pracy. Dane zawierają poziomy minimum, maksimum oraz najczęściej oferowane miesięczne wynagrodzenia w PLN brutto dla osób pracujących na pełny etat, uśrednione dla terytorium Polski.

REKLAMA

W ciągu ubiegłego roku odnotowano wzrost liczby rekrutacji realizowanych przez firmy z branży technicznej, przede wszystkim w działach sprzedaży. Zarówno firmy z sektora budowlanego, jak i firmy produkcyjno-przemysłowe wzmacniają swoje struktury sprzedażowe. Głównym trendem widocznym w 2014 r. był rozwój w obszarze sprzedaży B2B (firmy instalacyjne i wykonawcze, biura projektowe i architektoniczne).

Najwięcej rekrutacji przeprowadzanych w 2015 r. obejmować będzie stanowiska dyrektora kontraktu drogowego, specjalisty ds. roszczeń oraz specjalisty ds. rozliczeń.

Jak wyglądają zarobki architektów?

Junior Architect:
min.: 3 tys. zł brutto
max.: 5 tys. zł brutto
średnia: 3,5 tys. zł brutto

Architect:
min.: 6 tys. zł brutto
max.: 12 tys. zł brutto
średnia: 8 tys. zł brutto

Senior Architect/Team Leader:
min.: 10 tys. zł brutto
max: 17 tys. zł brutto
średnia: 14 tys. zł brutto

Designer:
min.: 6 tys. zł brutto
max.: 14 tys. zł brutto
średnia: 9 tys. zł brutto

Designer Assistant:
min: 2,5 tys. zł brutto
max.: 7 tys. zł brutto
średnia: 4 tys. zł brutto

W obszarze budownictwa ogólnego nastąpi w 2015 r. kontynuacja trendów z lat ubiegłych, w związku z tym nie pojawiają się nowe specjalizacje. Od niedawna, w związku z coraz większą liczbą projektów budowy obiektów przyjaznych środowisku, część firm poszukuje osób odpowiedzialnych za zrównoważony rozwój w organizacji. Ponadto, w związku z większą liczbą inwestycji na rynkach regionalnych, spodziewamy się większej liczby wakatów w miastach takich jak Poznań, Wrocław, Katowice, Kraków oraz Trójmiasto. Wynagrodzenia w obszarze budownictwa ogólnego nie uległy zmianom w porównaniu do roku zeszłego, jednak w związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem firm na wyspecjalizowaną kadrę (np. w zakresie instalacji) prognozujemy wzrost oczekiwań finansowych kandydatów.

2015 rok zdominowany będzie przez rekrutacje na stanowiska kierownika budowy, kierownika kontraktu oraz kierownika robót branżowych do pracy po stronie generalnego wykonawcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY