REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ratusz w Radomiu odzyska dawny blask

  • Autor: UM Radom
  • 24 lip 2017 12:24
fot. pixabay.com

Ruszają prace przy rewitalizacji ratusza. Prezydent Radosław Witkowski podpisał umowę z wykonawcą prac – firmą Betonox Construction z Sopotu, która wygrała przetarg oferując cenę 10,5 miliona złotych. Ta sama firma prowadzi już prace w zespole kamienic Deskurów.

REKLAMA

Jak informuje oficjalny portal miejski Radomia, ratusz to drugi obiekt w obrębie Miasta Kazimierzowskiego, który jest rewitalizowany. - Konsekwentnie zmieniamy Radom. Za kilkanaście miesięcy ratusz odzyska pełnię krasy. Będzie wyglądać zupełnie inaczej i na pewno będzie dostępny dla mieszkańców Radomia, a przede wszystkim będzie siedzibą dla kilku instytucji, które się tutaj przeniosą – mówi prezydent Radosław Witkowski. Po rewitalizacji budynek ratusza ma pełnić przede wszystkim funkcję administracyjną.

W ratuszu jest planowany kompleksowy remont obejmujący m.in. odgrzybianie i wzmocnienie ścian, wymianę instalacji, okien, drzwi, wymianę pokrycia dachowego oraz wykonanie podjazdów i montaż windy dla niepełnosprawnych. Projekt zakłada też remont i odtworzenie detali architektonicznych takich jak herb miasta, godło, wsporniki, balkony i elementy dekoracji fasad.

- Budynek ratusza to dla nas możliwość rozszerzenia prac przy wykorzystaniu jednego placu budowy. Uważamy, że prace na tym obiekcie są mniej wymagające, jeśli chodzi o stronę techniczną niż w kamienicy Deskurów. Liczymy na to, że w terminie zawartym w umowie spotkamy się na zakończeniu tego zadania – podkreśla Wojciech Grzenia, prezes Betonox Construction.

Rewitalizacja ratusza ma się zakończyć w grudniu przyszłego roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY