REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Reklamy w Poznaniu. Jak uporządkować chaos?

  • Autor: UM Poznań
  • 09 lut 2016 09:09
fot. Fotolia

Na poznańskim Starym Mieście panuje pikseloza, plakatoza i pstrokacizna. Jak z tym walczyć i jak powinno wyglądać Stare Miasto? Poznańscy radni planują m.in. stworzyć katalog dobrych zasad reklamowych.

REKLAMA

Jak powinno wyglądać Stare Miasto? To tytuł i jednocześnie punkt wyjścia do dyskusji o wyglądzie tej części miasta. Na spotkanie w tej sprawie z udziałem Miejskiego Konserwatora Zabytków oraz Miejskim Koordynatorem ds. Estetyki zaprasza 9 lutego o godzinie 17.00 Rada Osiedla Stare Miasto. Spotkanie odbędzie się w siedzibie rady przy ul. Młyńskiej 11.

Zdaniem radnych obecnie wygląd ich dzielnicy daje się podsumować trzema słowami: pikseloza, plakatoza i pstrokacizna. Nie jest to ten efekt, którego sobie życzą, jednak przyznają, że w kwestiach reklamowania swoich firm czy lokali przedsiębiorcy obecni na Starym Mieście muszą mieć pewne możliwości. O tym, jak pogodzić zasady planowanego parku kulturowego z oczekiwaniami przedsiębiorców, staromiejscy radni będą rozmawiali właśnie podczas tego spotkania - informuje oficjalny portal miejski Poznania.

Dobrych wzorów jest sporo, można je m.in. znaleźć wśród nagrodzonych podmiotów w ramach konkursu "Wzorcowy Szyld" firmowanego przez Stowarzyszenie Ulepsz Poznań. A może dobrym rozwiązaniem jest park kulturowy?

Rada Osiedla Stare Miasto chce aktywnie uczestniczyć  w pracach nad stworzeniem katalogu dobrych zasad reklamowych, które powinni wypracować wspólnie przedsiębiorcy z urzędnikami odpowiedzialnymi za ład przestrzenny, estetykę, wizerunek i dziedzictwo historyczne Poznania.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY