REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Relikt PRL przekształci się w hotel

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 mar 2014 15:25
Relikt PRL przekształci się w hotel
Relikt PRL przekształci się w hotel
Relikt PRL przekształci się w hotel
Relikt PRL przekształci się w hotel
Relikt PRL przekształci się w hotel
Relikt PRL przekształci się w hotel

Budynek Kombinatu Budownictwa Ogólnego w Rybniku przekształci się w hotel. To za sprawą nowego właściciela i projektu biura architektonicznego TOPROJEKT. Modernizacja już się rozpoczęła, trwają właśnie prace wstępne - przygotowawcze i porządkowe.

REKLAMA

Budynek dawnego Kombinatu Budownictwa Ogólnego powstał w latach '70 XX wieku i od tamtego czasu nie przechodził żadnych gruntownych zmian, ani modernizacji. Nowy właściciel, firma transportowa Omnitech, postanowił przekształcić rybnicki budynek w hotel. Projekt architektoniczny powstał na deskach pracowni TOPROJEKT z Rybnika. Ma to być nowoczesny, przypominający drapacze chmur budynek.

Jest to budynek na planie prostokąta o konstrukcji szkieletowej, czternastkondygnacyjny (2 kondygnacje podziemne i 12 kondygnacji nadziemnych), o przeznaczeniu biurowo-usługowym. Czternasta kondygnacja budynku to maszynownia dźwigu. W obiekcie, w trakcie użytkowania, funkcje pomieszczeń nie ulegały zmianie. Na dachu znajduje się nadszybie – pomieszczenie maszynowni wind. Na dachu znajdują się anteny telefonii komórkowej.

A co w środku?

Według zamysłu architektów z TOPROJEKT na parterze istniejącego obiektu będzie znajdować się hall wejściowy, lobby hotelowe z recepcją i lobby barem, a także powierzchnia handlowo-usługowa przeznaczona na wynajem. Hall wejściowy połączy ze sobą istniejący budynek i nowoprojektowany. Na parterze obiektu stanowiącego rozbudowę znajdować się będzie powierzchnia do wynajęcia z niezależnym wejściem od strony ul. Chwałowickiej. Na pierwszym piętrze nowej części projektuje się kuchnię oraz dużą przestrzeń wielofunkcyjną przeznaczoną dla 300 osób, z możliwością podziału na część restauracyjną i konferencyjną. Na tej kondygnacji nowy i istniejący obiekt połączone są kładką oraz korytarzem przeznaczonym dla pracowników. W istniejącym obiekcie na pierwszym piętrze znajdują się toalety ogólnodostępne, 4 gabinety oraz małe pomieszczenia magazynowe. Piętro 2 i 3 przeznaczone jest na pomieszczenia biurowe, częściowo pod wynajem, częściowo dla administracji hotelu. Zaprojektowano dodatkowe 2 windy od poziomu parteru do piętra 3. Na piętrach od 4 do 10 projektuje się pokoje hotelowe. Piętra 4-9 to pokoje standard, piętro 10 to pokoje superior i apartamenty. Razem 86 pokoi 2-osobowych z łazienkami. Na poziomie -1 architekci zaplanowali pub "Piekiełko" z dwoma wejściami - przez hotel i z niezależnym wejściem z zewnątrz budynku. W drugiej części piwnicy będzie basen i sauna z szatnią i natryskami. Poziom -2 przeznaczono na pomieszczenia techniczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY