REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Remodeling CH Auchan Gdańsk według pracowni Tremend

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 19 maj 2015 09:45
Remodeling CH Auchan Gdańsk według pracowni Tremend
fot. CH Auchan Gdańsk
Remodeling CH Auchan Gdańsk według pracowni Tremend
Remodeling CH Auchan Gdańsk według pracowni Tremend
Remodeling CH Auchan Gdańsk według pracowni Tremend
Remodeling CH Auchan Gdańsk według pracowni Tremend

Całkowita przebudowa CH Auchan Gdańsk według projektu pracowni Tremend rozpocznie się za trzy miesiące. Inspiracją dla nowych wnętrz galerii będzie nadmorski krajobraz. Kolorystyka nawiąże do drewna, piasku i bursztynu.

REKLAMA

Przebudowa Centrum Handlowego Auchan Gdańsk to jedna z największych inwestycji prowadzonych obecnie przez inwestora i właściciela galerii, firmę Auchan Polska Oddział Immochan w Piasecznie. Planowany remodeling doprowadzi do powiększenia powierzchni handlowej obiektu, a także zapewni dostosowanie jego wnętrza do panujących trendów architektonicznych i wymagań ekologicznych. Prace ruszą już w sierpniu 2015 roku.

Immochan, zarządca i komercjalizator 22 centrów handlowych Auchan w Polsce, wkrótce rozpocznie zapowiadaną przebudowę południowej strony swojego obiektu w Gdańsku. Zgodnie z planami, druga faza przebudowy ruszy w sierpniu i potrwa do 2016 roku. Dzięki przeprowadzonym pracom powierzchnia obiektu osiągnie 48, 5 tys. mkw. (wraz z Leroy Merlin, Decathlon i Norauto), a liczba dostępnych w obiekcie butików wzrośnie do 70.

- Przebudowa Centrum Handlowego Auchan Gdańsk stanowi dziś kluczową inwestycję realizowaną przez Immochan. Jej głównym celem jest uatrakcyjnienie obiektu. Zależy nam na poszerzeniu gamy najemców, powiększeniu powierzchni handlowej galerii oraz nadaniu jej wnętrzom nowoczesnego charakteru. Chcemy zaoferować naszym klientom wygodną i kompleksową przestrzeń zakupową – mówi Monika Janczewska-Leja, dyrektor komercjalizacji Immochan.

Prace przebiegać będą w dwóch etapach. Każdy etap rozpocznie wyburzenie istniejącej konstrukcji galerii. W jej miejscu powstanie nowy, powiększony obiekt. W trakcie modernizacji w sposób nieprzerwany będzie działał hipermarket Auchan, cześć galerii, której przebudowa odbędzie się w kolejnym etapie, a także cały park handlowy. Po przebudowie galeria uzyska nową estetykę - całkowitej odmianie ulegnie dekoracja pasaży.

- Przy projektowaniu nowego wnętrza galerii inspiracją był dla nas nadmorski krajobraz. Dlatego też materiały, jakie zastosujemy podczas przebudowy, swoją kolorystyką nawiązywać będą do drewna, piasku oraz bursztynu – zdradza Maciej Wydrzyński, szef projektu z działu technicznego Immochan.

W zmodernizowanymobiekcie pojawią się strefa wypoczynku z dostępem do bezpłatnego internetu oraz udogodnienia dla osób z dziećmi – pokój rodzica z dzieckiem oraz strefy zabaw dla najmłodszych. Zostanie wprowadzone energooszczędne oświetlenie oraz rozwiązania zapewniające dostęp światła dziennego w pasażach galerii handlowej. 

Centrum Handlowe Auchan Gdańsk, mieszczące się przy ulicy Szczęśliwej 3, zostało otwarte w 1998 roku. Jest jednym z pierwszych obiektów handlowych Immochan, jakie powstały w Polsce. Pierwsza faza przebudowy galerii odbyła się w 2012 roku i objęła północną stronę budynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY