REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Remont dawnego sierocińca spod kreski TBI Architekci

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 16 lut 2017 17:16
Remont dawnego sierocińca spod kreski TBI Architekci
Projekt rozbudowy budynku Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przy ul. Chodkiewicza. TBI Architekci. Fot. bydgoszcz.pl

Zakończyły się prace nad projektem remontu i rozbudowy zabytkowego dawnego sierocińca przy ul. Chodkiewicza w Bydgoszczy. Obiekt ma służyć policjantom z Komendy Miejskiej Policji. Koncepcję przygotowała pracownia TBI Architekci. 

REKLAMA

Budynek przy ul. Chodkiewicza 32 pochodzi z 1914 r. Został zbudowany z przeznaczeniem na dom sierot. W 1920 r. nieruchomość została przejęta przez gminę Bydgoszcz. Nadal prowadzony był tam sierociniec. W czasie wojny mieścił się tam niemiecki szpital wojskowy. Od 1965 r. budynek był użytkowany przez funkcjonariuszy milicji.

Obecnie zarządza nim Komenda Wojewódzka Policji, która zleciła przygotowanie dokumentacji projektowej niezbędnej do remontu. Zakłada ona między innymi odnowienie elewacji i wymianę pokrycia dachowego. Poza tym wymieniona ma być stolarka okienna i drzwiowa oraz witraże. Projekt został pozytywnie uzgodniony przez miejskiego konserwatora zabytków.

Pod koniec ubiegłego roku wydane zostało też pozwolenie budowę obejmujące przebudowę budynku frontowego KMP w Bydgoszczy oraz przebudowę i rozbudowę oficyny na potrzeby Centrum Dowodzenia Policji wraz z budową wolnostojącego masztu i infrastruktury technicznej. Jak dodaje bydgoski magistrat projekt opracowała pracownia TBI Architekci, która wcześniej przygotowała dokumentację budowanego lodowiska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY