REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Remont się nie opłaca. Budynek SGH idzie do rozbiórki

  • Autor: sgh.waw.pl
  • 10 maj 2016 11:11
Remont się nie opłaca. Budynek SGH idzie do rozbiórki
Gmach główny SGH, fot. Panek, wikipedia.org, (CC-BY).

Warszawska SGH postanowiła zburzyć 11-piętrowy budynek F przy Al. Niepodległości. Według władz uczelni, nie opłaca się remontować budynku.

REKLAMA

Budynek F, przeznaczony do rozbiórki, znajduje się tuż obok głównego gmachu SGH. Zadania podejmie się firma Tree Polska. Wykonawca rozbiórki został wybrany w drodze przetargu nieograniczonego. Wartość kontraktu to 4,3 mln zł. SGH otrzymała dotację na rozbiórkę budynku z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Prace rozpoczęły się 9 maja i potrwają 22 tygodnie. Spowodują zmiany w organizacji ruchu pieszych i samochodów na terenie kampusu SGH oraz w sąsiedztwie wyjścia północnego ze stacji metra.

Budynek F Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie został wybudowany na przełomie lat ’70 i ’80. Liczne wady konstrukcyjne, słaba izolacja termiczna, przenikanie wody opadowej do wnętrza budynku spowodowały jego znaczną degradację i w konsekwencji ostateczne wyłączenie z eksploatacji w 2012 roku. Przeprowadzone ekspertyzy wykazały, że jedynym elementem niewymagającym remontu jest żelbetowa konstrukcja, pozostałe składniki musiały by zostać wymienione.

Uczelnia zdecydowała, że remont budynku F jest nieopłacalny i w przyszłości należy wrócić do idei architekta kampusu SGH Jana Koszczyca Witkiewicza i ew. rozbudowy budynku G o dodatkowe skrzydła.

Rozpoczynająca się właśnie rozbiórka budynku F jest krokiem w stronę rozwoju historycznego kampusu SGH zaprojektowanego przez Jana Koszczyca Witkiewicza. Kolejnym krokiem będzie ogłoszenie międzynarodowego konkursu architektonicznego na zagospodarowanie kampusu SGH.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY