REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rewitalizacja to nie tylko wielkie projekty infrastrukturalne

  • Autor: UM Łódź
  • 16 gru 2016 10:50
fot. Fotolia

Rewitalizacja to nie tylko wielkie projekty infrastrukturalne, ale również tworzenie przestrzeni przyjaznej dla mieszkańców, a przykładem takiego działania będzie pasaż Schillera, który zostanie przebudowany w ramach modernizacji kwartałów śródmieścia - zapowiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

REKLAMA

Według projektu architektów z pracowni Sud Architekt ma to być elegancka przestrzeń dla różnego typu eventów, pełna zieleni, efektownych wodotrysków, interesujących mebli miejskich, służąca na co dzień jako 450-metrowy pasaż w naturalny sposób łączący al. Kościuszki, przez Piotrkowską z parkiem im. Sienkiewicza. Przesunięty zostanie z centralnej osi pomnik Leona Schillera - informuje oficjalny portal miejski Łodzi.

W trakcie organizowania imprez plenerowych, spektakli, koncertów może się tu zgromadzić ok. 8 tys. osób, a z pasażu znikną samochody, bo ma być budowany równolegle na pl. Komuny Paryskiej wielopoziomowy parking. Początek inwestycji, która potrwa kilkanaście miesięcy, planowany jest na przełomie 2017/2018 roku - podaje portal miejski Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY