REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rewitalizacja zielonego tarasu miasta

  • Autor: UM Bydgoszcz
  • 03 sty 2017 09:02
fot. pixabay.com

Bydgoszcz złożyła wniosek o dofinansowanie projektów na rewitalizację parków na Wzgórzu Dąbrowskiego oraz Wzgórzu Wolności. Mają one zachęcać do spacerów i rekreacji. Koszt obu inwestycji szacowany jest na 3,4 mln zł.

REKLAMA

W obu parkach zaplanowano szereg działań rewaloryzacyjnych. Uporządkowana ma zostać szata roślinna. Dobudowane zostaną ścieżki piesze, a na Wzgórzu Wolności również ścieżka pieszo-rowerowa. Projekty uwzględniają też przywrócenie punktów widokowych - informuje oficjalny portal miejski Bydgoszczy.

Korzystając ze wsparcia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, koszt infrastruktury parkowej nie powinien przekroczyć 30 procent wartości kosztów kwalifikowanych całego przedsięwzięcia. Dlatego większość działań będzie związana ze wzbogaceniem i uporządkowaniem szaty roślinnej oraz stabilizacją skarp. Przygotowana dokumentacja projektowa uwzględnia jednak rezerwę trenu pod takie elementy jak na przykład plac zabaw, siłownię plenerową czy platformę widokową, które mogłyby zostać zrealizowane w kolejnym etapie. Wartość prac w obu parkach szacowana jest na 3,4 mln zł. Wnioskujemy o ich dofinansowanie na poziomie 2,5 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY