REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rewolucja. Lasy Państwowe z programem budowy drewnianych hoteli

  • Autor: HouseMarket.pl
  • 19 paź 2017 09:15
Rewolucja. Lasy Państwowe z programem budowy drewnianych hoteli
fot. unsplash

Lasy Państwowe wdrażają program budowy drewnianych hoteli, ośrodków wczasowych, domów oraz tworzenia oferty preferencyjnych kredytów pod budownictwo drewniane.

REKLAMA

Przypomnijmy, że we wrześniu przedstawiciele Lasów Państwowych, Ministerstwa Środowiska oraz resortu infrastruktury podpisali list intencyjny ws. projektu rozwojowego Polskie domy drewniane – żyj w zgodzie z naturą.

Głównym celem projektu jest pomysł promocji budownictwa drewnianego, który zrodził się w wyniku obserwacji światowych trendów w zakresie rozwoju tego typu budownictwa oraz marginalnego jego udziału w polskim rynku budowlanym. 

Jak czytamy w komunikacie poprzez realizację projektu Lasy Państwowe chcą aktywnie promować budownictwo drewniane, wskazując na jego pozytywny wpływ w walce z negatywnymi skutkami zmian klimatycznych. Projekt jest także szansą dla rozwoju terenów niezurbanizowanych poprzez stworzenie nowych miejsc pracy. Lasy Państwowe chcą w ten sposób wnieść swój wkład w zmierzenie się z problemem niewystarczającej liczby mieszkań na polskim rynku.

Z myślą o przyszłych inwestorach, w najbliższym czasie Lasy Państwowe utworzą krajowe Centrum Promocji Drewna, gdzie będzie można uzyskać kompleksową wiedzę, jak wybudować dom i hotele z drewna oraz informacje o dostępnych instrumentach wsparcia, w tym instrumentów finansowania lub wsparcia finansowego dla inwestorów stawiających drewniane budynki energooszczędne.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY