REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rewolucja na basenie. Nie tylko ruchome dno czy nowoczesna strefa SPA

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 25 maj 2016 15:17
Rewolucja na basenie. Nie tylko ruchome dno czy nowoczesna strefa SPA
Autorem projektu wizualizacji jest METROPOLIS biuro architektoniczne ze Szczecina.
Rewolucja na basenie. Nie tylko ruchome dno czy nowoczesna strefa SPA
Rewolucja na basenie. Nie tylko ruchome dno czy nowoczesna strefa SPA
Rewolucja na basenie. Nie tylko ruchome dno czy nowoczesna strefa SPA

Nowe zjeżdżalnie, specjalna strefa SPA z saunami, grota solna, słoneczna łąka i strefa jacuzzi - tak się zmieni pływalnia rodzinna w Białymstoku. Wykonawcą prac jest Skanska.

REKLAMA

Prace modernizacyjne rozpoczynają się na początku czerwca. - 31 maja będzie to ostatni dzień funkcjonowania pływalni. 7 czerwca nastąpi oddanie placu budowy wykonawcy - zapowiada dyrektor BOSiR-u Paweł Orpik. - Prace potrwają 14 miesięcy. We wrześniu 2017 r. basen będzie ponownie otwarty.

- W ramach przedsięwzięcia kompleksowo przebudujemy istniejącą pływalnię. Budynek otrzyma nową elewację oraz pokrycie dachowe. Zmianie ulegnie także układ pomieszczeń wewnątrz pływalni, co umożliwi dostosowanie ich do nowych funkcji, a także usprawni działanie i poprawi komfort dla użytkowników obiektu – mówi Grzegorz Pietrowski, menadżer projektu, Skanska. Inwestycją objęte zostanie także nowe zagospodarowanie terenu z elementami małej architektury.

Ruchome dno i inne atrakcje

Białostocki basen zostanie wyposażony w jedyny w regionie basen szkoleniowy z ruchomym dnem. - Rozbudowa basenu zakłada wykonanie dwóch niecek ze stali kwasoodpornej, z których jedna zostanie wyposażona w ruchome dno umożliwiające zmianę głębokości basenu w zakresie od 0 do 350cm. To pozwoli na nowe sposoby korzystania z basenu - wymienia Pietrowski.

Ruchome dno jest specjalistycznym elementem wyposażenia nowoczesnych basenów. Mechanizm ten pozwala na dostosowanie basenu do różnego rodzaju zajęć wymagających określonej głębokości, takich jak np. nauka pływania dla małych dzieci czy zajęcia z zakresu aquareobiku.

Atrakcji będzie jednak więcej. Powstaną zjeżdżalnie o długości 113 m i 63 m, strefa SPA z saunami, grotą solną i słoneczną łąką i innymi elementami mającymi przyciągnąć nowych klientów,  a także  W ramach przetargu zostanie zaprojektowana i wykonana strefa jacuzzi, wyposażona w dwie wanny oraz nowe atrakcje w obrębie istniejących niecek.

W budynku znajdzie się również strefa bistro oraz trzy sale wielofunkcyjne, z możliwością połączenia w jedną. Pomieszczenia mają być wykorzystywane do organizacji konferencji lub jako sale do zajęć fitness. Warto też zwrócić uwagę na dostosowanie budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych. Należy tu wymienić zastosowanie podjazdów, dźwigu osobowego, pomieszczeń sanitariatów
i szatni dostosowanych dla osób niepełnosprawnych, aż po wózek inwalidzki i windę umożliwiającą komfortowe korzystanie przez niepełnosprawnych z wszystkich atrakcji pływalni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY