REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Robert Majkut: Designer, który rozumie biznes

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 24 cze 2015 10:49
Robert Majkut: Designer, który rozumie biznes
Robert Majkut

Robert Majkut, dyrektor generalny w Majkut Design, to nie tylko projektant i designer. To także człowiek, który wie, jak sprostać potrzebom inwestorów.

REKLAMA

W obiektach komercyjnych trzeba połączyć design z funkcjonalnością, do tego dochodzą trendy. Majkut twierdzi, że są to rzeczy nierozerwalne. - Dobry design to przede wszystkim bardzo dobra funkcjonalność. A nie tylko kwestia estetyczna - mówi.

Z wyróżnieniem ukończył liceum plastyczne na kierunku Form Użytkowych. Studiował architekturę na Politechnice Szczecińskiej, rysunek na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i kulturoznawstwo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Designer, ekspert w projektowaniu dla biznesu, dyrektor generalny w firmie Robert Majkut Design - jednej z najbardziej cenionych firm branży kreatywnej w Polsce, współwłaściciel firmy, współtwórca marki i główny projektant w Whaletone Ltd.

Od 1994 roku zawodowo związany z projektowaniem: w latach 1994-1996 jako dyrektor artystyczny i projektant w agencji reklamowej Signum oraz Perfect Studio; od 1996 zarządza własną firmą Robert Majkut Design (do 2003 roku funkcjonującą pod nazwą Progress Studio) i kieruje zespołem projektantów i architektów w zakresie projektów architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego i identyfikacji wizualnej.

Do klientów RMD należą takie marki jak: Tonsil, Multikino, Expander, Open Finance, Noble Bank, Alior Bank, PKO Bank Polski, Bank Pekao, Time Trend, Moliera 2 dla Valentino i Salvatore Ferragamo, chiński Orange Sky Golden Harvest, słoweński Kolosej i rosyjski Kronverk Cinema i Imax Nescafe.

Bogate doświadczenia Roberta Majkuta obejmują zarówno obszary związane z projektowaniem, (również w sferze sprzętu elektroakustycznego), z kreacją marek i tworzeniem zintegrowanych narzędzi zarządzania ich wizerunkiem oraz  z rynkiem dóbr luksusowych, co pozwoliło mu z sukcesem wykreować markę dla fortepianów Whaletone, będących rynkowym przełomem w branży muzycznej.

Robert Majkut był wielokrotnie wyróżniany za swoją pracę przez środowiska branżowe i dziennikarskie m.in. w 2004 roku utytułowany przez British Council wyróżnieniem „Rising Star” i w 2007 nominowany do Elle Style Awards w kategorii „dobry design”.

W tym roku Robert Majkut był gościem sesji Design projektowanie kreatywność, która odbyła się w czasie Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2015.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY