REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rok wyzwań dla przestrzeni publicznej Poznania

  • Autor: poznan.pl
  • 29 sty 2016 10:33
Rok wyzwań dla przestrzeni publicznej Poznania
Poznań

2016 rok będzie dla Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta Poznania bardzo intensywny. - Zajmiemy się licznymi projektami, które sprawią, że Poznań stanie się bardziej atrakcyjnym miastem - zapowiada zastępca prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski, który czuwa nad miejską rewitalizacją.

REKLAMA

Jednym z sztandarowych działań będzie przebudowa tras tramwajowych wraz z uspokojeniem ruchu m.in. na ulicach Święty Marcin, Fredry, 27 grudnia czy placu Wolności. Takie zmiany planowane są również na ul. Ratajczaka. W 2016 roku Biuro zajmie się całym procesem projektowym tego przedsięwzięcia. Pierwsze prace w terenie mają ruszyć z początkiem następnego roku.

Biuro zajmie się również opracowywaniem koncepcji powstania dwóch nowych muzeów.

- W tym roku chcemy podjąć działania związane z opracowywaniem koncepcji na Muzeum Enigmy. Chcemy, aby w tym miejscu był czas zarówno na zwiedzanie, jak i edukację oraz rozrywkę. Muzeum będzie przestrzenią, w której dominować będzie ciekawa opowieść. Mamy również pomysł na jedną z najbardziej rozpoznawalnych zajezdni w mieście. W tym roku będziemy kontynuować oczywiście wszystkie działania na Madalinie. Chcielibyśmy jednak by w budynku powstało Muzeum Komunikacji. To będzie dodatkowa atrakcja w tym miejscu - mówi Grzegorz Kamiński, zastępca dyrektora Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Biuro ma także nowe propozycje dla poznaniaków, którzy lubią spędzać czas nad Wartą.

- Planujemy stworzenie miejsc do bezpiecznego grillowania, utworzenie pola biwakowego czy zakup pomostów pływających. O wielu pomysłach na Wartę opowiemy jednak niebawem - informuje Grzegorz Kamiński.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY