REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rondo Wiatraczna na finiszu

  • Autor: PropertyDesign.pl
  • 25 sty 2018 11:40
Rondo Wiatraczna na finiszu
fot. mat. pras.

Wielofunkcyjny obiekt Rondo Wiatraczna zbliża się do finału prac budowlanych. Pierwsi mieszkańcy już na początku lutego odbiorą klucze do swoich lokali, a pod koniec miesiąca odbędzie się oficjalne otwarcie galerii usługowo-handlowej.

REKLAMA

Rondo Wiatraczna to nowoczesny, multifunkcyjny obiekt, na terenie którego znajduje się ponad 11 tys. mkw. powierzchni handlowej oraz ok. 1,5 tys. mkw. powierzchni biurowej i 470 mieszkań. Powstał na miejscu zbudowanego w latach 70-tych Universamu Grochów, a swoim stylem podkreśla charakterystyczne elementy lokalizacji, nadając im jednocześnie współczesną formę. Mieszkańcy Pragi już teraz mogą podziwiać odrestaurowane neony, niegdyś wiszące na Universamie Grochów. Niebawem na swoje miejsce powróci rzeźba Panienki.

– Inwestycja przy Rondzie Wiatraczna to duży sukces dla naszej firmy. Jesteśmy na ostatniej prostej prac wykończeniowych. Doskonała lokalizacja oraz interesujący, funkcjonalny projekt architektoniczny bezpośrednio wpłynęły na odbiór rynku i tak duże zainteresowanie. Jesteśmy zadowoleni także z poziomu komercjalizacji powierzchni usługowo-biurowej. Do grona najemców dołączyli dostawcy z różnych branż, dzięki czemu oferta handlowa galerii jest kompleksowa i stanowi uzupełnienie dla okolicznych sklepów i punktów usługowych. Zależało nam na tym, żeby wpisać się w ponadczasowy charakter i tradycję miejsca Uniwersamu Grochów – powiedział Marek Roefler, prezes spółki Dantex.

28 lutego odbędzie się oficjalne otwarcie galerii, w której znajduje się ponad 60 punktów usługowych, wynajętych zarówno przez duże sieciówki, jak i lokalnych dostawców. Wśród najemców znajdują się m.in. Rossmann, McDonald’s, całodobowa siłownia CityFit, biuro podróży Itaka, ale także Kantor Lombard czy kwiaciarnia Abelle. Głównym operatorem spożywczym w handlowej części inwestycji została firma Społem, która będzie kontynuować działalność rozpoczętą w tym miejscu w latach
70-tych. Był to wtedy jeden z pierwszych w historii Warszawy wielkopowierzchniowych, samoobsługowych sklepów spożywczych.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY