REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rośnie biurowiec D48 projektu Hermanowicz Rewski Architekci

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 14 kwi 2016 12:16
Rośnie biurowiec D48 projektu Hermanowicz Rewski Architekci
Biurowiec D48, Warszawa, materiały prasowe
Rośnie biurowiec D48 projektu Hermanowicz Rewski Architekci
Rośnie biurowiec D48 projektu Hermanowicz Rewski Architekci
Rośnie biurowiec D48 projektu Hermanowicz Rewski Architekci

Przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Postępu w Warszawie rośnie biurowiec D48. Projekt koncepcyjny i budowlany budynku przygotowało biuro Hermanowicz Rewski Architekci, natomiast projekt wykonawczy powstał w pracowni Epstein.

REKLAMA

D48 to budynek biurowy klasy A, o powierzchni najmu ponad 26 tys. mkw.

Bryła budynku jest zróżnicowana - część budynku od strony ulicy Domaniewskiej będzie liczyła 11 kondygnacji naziemnych, z kolei od ulicy Postępu – 8 kondygnacji. Kondygnacje od 2 do 8 zaoferują nawet do 2,9 tys. mkw. powierzchni biurowej, natomiast kondygnacje od 9 do 11 w dominacie od strony ulicy Domaniewskiej zaoferują około 1,2 tys. mkw. powierzchni każda. Wielkość powierzchni dostępnych na jednej kondygnacji umożliwi najemcom elastyczne planowanie funkcjonalnej przestrzeni biurowej. Zaletą budynku D48 będą przestronne tarasy z widokiem na centrum Warszawy, zlokalizowane na kondygnacjach 7, 9 oraz 10.

Dzięki efektywnemu zaplanowaniu kształtu budynku i jego położenia względem stron świata, wysokości pomieszczeń w świetle (2,75 m), jak również w pełni przeszklonej fasadzie – każda kondygnacja biurowa będzie maksymalnie doświetlona światłem dziennym.

Na parterze budynku, na dedykowanej powierzchni około 1,8 tys. mkw. będą zlokalizowane m.in. restauracja, kiosk, apteka czy inne usługi pożądane przez najemców biurowych. Wszystkie lokale handlowo-usługowe będą dostępne dla klientów bezpośrednio z ulicy.

Na poziomach -2 oraz -1 będzie zlokalizowany parking podziemny, który zaoferuje 435 miejsc parkingowych dla najemców. Z kolei dla gości – na poziomie parteru zostanie udostępniony parking z 45 miejscami postojowymi. Dostęp do parkingu podziemnego i naziemnego będzie zapewniony z dwóch niezależnych wjazdów – od strony ulicy Domaniewskiej i od ulicy Postępu. Na parkingu (zarówno na kondygnacja podziemnych, jak i parkingu naziemnym dla gości) będą znajdować się dedykowane miejsca do ładowania samochodów z napędem elektrycznym.

Główne wejście do budynku będzie zlokalizowane od ulicy Postępu.

W obrębie działki zaplanowano także tereny zielone z nowoczesną, małą architekturą. Nie zabraknie także udogodnień dla rowerzystów - miejsc do parkowania, przebieralni i pryszniców. Budynek będzie przyjazny osobom niepełnosprawnym.

- D48 będzie certyfikowany w systemie LEED na poziomie Gold, z zastosowaniem szeregu rozwiązań, zapewniających najwyższą efektywność energetyczną budynku – powiedział Damian Grzywacz, Senior Manager w Penta Investments, odpowiedzialny za inwestycje Penty na rynku nieruchomości w Polsce.

Inwestycja D48 jest realizowana w systemie Construction Management – firma Hill International została wybrana na construction managera tego projektu. Zakończenie budowy i oddanie budynku do użytkowania jest planowane w III kwartale 2017 r. Łączna szacowana wartość inwestycji wyniesie około 45 mln euro.

Penta Investments oraz Savills, jako wyłączny agent inwestycji D48, już prowadzą rozmowy
z potencjalnymi najemcami, zarówno powierzchni biurowych, jak i handlowo-usługowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY