REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rośnie jakość architektoniczna obiektów komercyjnych w Polsce

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 lut 2014 11:55
Rośnie jakość architektoniczna obiektów komercyjnych w Polsce
Zbigniew Pszczulny, architekt i współzałożyciel pracowni JSK Architekci

Funkcjonalność przestrzeni, którą oferują nowe projekty komercyjne w naszym kraju, jest zdecydowanie lepsza niż 10 lat temu i bardzo często lepsza niż w przypadku nieruchomości na Zachodzie. Nastąpił olbrzymi skok cywilizacyjny - mówi Zbigniew Pszczulny, architekt i współzałożyciel pracowni JSK Architekci.

REKLAMA

Zdaniem Zbigniewa Pszczulnego z przykładami dobrej architektury w budownictwie komercyjnym mamy do czynienia już nie tylko w Warszawie, ale całej Polsce.

W najbliższych latach możemy spodziewać się dalszej poprawy jakości inwestycji realizowanych na rynku nieruchomości komercyjnych. - Wszystko zaczęło się od tworzenia projektów monofunkcyjnych, ale miasto nie toleruje zbyt dużych obiektów jednokulturowych - uważa Zbigniew Pszczulny.

Aglomeracje, oferując najlepsze śródmiejskie lokalizacje, przyciągają inwestorów i siłą rzeczy zmuszają ich do realizacji projektów multifunkcyjnych. - Inwestorzy próbują naśladować to co w mieście jest żywotną tkaną, czyli wielofunkcyjnośc. Jest wiele przykładów rewitalizacji, czy to starych poprzemysłowych terenów w centrum, jak również tkanki miejskiej przez tworzenie nowych projektów. To przyszłość, także dla nowych obiektów handlowych - podkreśla współzałożyciel pracowni JSK Architekci.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY