Rower metropolitalny na gdańskim Długim TarguPropertyDesign.pl - 11-01-2019 11:30


Na Długim Targu w Gdańsku można już zobaczyć pierwsze egzemplarze roweru metropolitalnego Mevo. Pojazdy przetestują najpierw eksperci, ale już niebawem będą dostępne dla każdego użytkownika systemu.

"Komu w drogę temu Mevo!" - to reklamowe hasło można już przeczytać na zaparkowanych na Długim Targu w Gdańsku rowerach metropolitalnych. Wzbudzają one zaciekawienie, ale na razie pojeżdżą na nich eksperci. Trzeba jeszcze uzbroić się w odrobinę cierpliwości - dosłownie za kilka dni Mevo będą dostępne dla każdego. Pojazdy testują "oficerowie rowerowi", przedstawiciele stowarzyszeń miłośników jazdy na dwóch kółkach i środowisk opiniotwórczych. Testom poddawane są wszystkie elementy systemu: stacje postoju, centrum kontaktu, strona internetowa, aplikacja czy nadzór.

System roweru metropolitalnego działać będzie w 14 pomorskich gminach.  

Rower Mevo będzie systemem całorocznym uzupełniającym ofertę transportową komunikacji publicznej. 30 proc. floty funkcjonować będzie również każdej zimy. W ramach miesięcznego abonamentu, za 10 zł, będzie można korzystać z publicznego roweru przez 90 minut dziennie (w wersji rocznej za taki abonament zapłacić trzeba będzie 100 zł). Operator szykuje jeszcze inne propozycje taryfowe - z opcją korzystania z Mevo przez 120 minut dziennie i krótkoterminowe, pod kątem turystów.