REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rowery i piesi na Moście Łazienkowskim. Na starcie budowa kładki

  • Autor: UM Warszawa
  • 27 gru 2016 14:04
Rowery i piesi na Moście Łazienkowskim. Na starcie budowa kładki
fot. UM Warszawa

Rozpoczęła się budowa kładki pieszo-rowerowej na moście Łazienkowskim w Warszawie. Na obydwu brzegach rzeki stoją już pierwsze filary, trwa produkcja stalowych elementów kładki. Z nowej przeprawy będzie można skorzystać w wakacje w przyszłym roku.

REKLAMA

Most Łazienkowski został otwarty odbudowie po pożarze pod koniec października ubiegłego roku. Jeszcze w trakcie prac zapadła decyzja, że wzdłuż mostu pojawi się też kładka pieszo-rowerowa i nowy most został przystosowany do montażu kładek podwieszonych pod główną płytą mostu, poniżej chodników. Na początku grudnia wydane zostało pozwolenie na budowę kładki, dziś po obu stronach Wisły widać już pierwsze filary na których oprą się rampy zjazdowe. Trwa również produkcja stalowych elementów kładki, które będą przymocowane do mostu - informuje oficjalny portal miejski Warszawy.

Pod przeprawą będą dwie kładki – po północnej i południowej stronie. Po lewym brzegu rzeki połączą się ze ścieżkami na Cyplu Czerniakowskim, na prawym - z drogą rowerową wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego. Powstanie także dodatkowa kładka pozwalająca przejechać nad Wałem Miedzeszyńskim (po północnej stronie węzła), która połączy się z drogą dla rowerów wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych. Zachowana zostanie również rezerwa pod rampę pozwalającą dostać się na plażę i ścieżkę rekreacyjną na praskim brzegu Wisły. Kładki pod mostem będą miały szerokość 3,4 m. Dzięki  temu, że będą podwieszone poniżej pomostu przeprawy, nachylenia wjazdów nie przekroczą 6-7 proc. Cała trasa będzie miała własne oświetlenie.

Inwestycja jest realizowana w trybie „projektuj i buduj” przez firmę WPM „Mosty”. Budowa ma się skończyć w lipcu 2017 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY