REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Royal Wilanów – elegancja otulona zielenią

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 08 lis 2016 16:33
Royal Wilanów – elegancja otulona zielenią
Royal Wilanów fot. materiały prasowe
Royal Wilanów – elegancja otulona zielenią
Royal Wilanów – elegancja otulona zielenią
Royal Wilanów – elegancja otulona zielenią
Royal Wilanów – elegancja otulona zielenią

Royal Wilanów to najwyższej klasy elegancki budynek biurowo-usługowy, zaprojektowany przez renomowaną pracownię JEMS Architekci. Nieregularny kształt szklanej bryły w połączeniu ze stonowaną kolorystyką i szlachetnymi materiałami stanowi właściwe tło, zarówno dla pobliskiej historycznej zabudowy, jak i współczesnych apartamentów „Miasteczka Wilanów”.

REKLAMA

Budynek zlokalizowany jest w prestiżowej i dynamicznej dzielnicy Wilanów pod adresem Klimczaka 1 na rogu Przyczółkowej. To 5-kondygnacyjny gmach biurowy klasy A+, dysponujący starannie zaplanowaną strefą handlowo-usługową. Jego powierzchnia całkowita wynosi 81 000 mkw., z czego powierzchnia użytkowa zajmuje ok. 35 000 mkw. Z racji bliskiego sąsiedztwa rezerwatu przyrody, budynek wydaje się być spowity zielenią. Dzięki temu nabiera ujmującego oblicza, stanowiąc komfortową przestrzeń dla swoich użytkowników.

Wyjątkowa, nagrodzona architektura

Budynek wyróżnia się minimalistycznym designem. Według założeń projektantów miała to być architektura cichej obecności. Tak też się stało. Bryła widziana z daleka wydaje się prosta i skromna. Jednak wraz ze zmianą perspektywy i zbliżaniem się do niej, owa prostota przechodzi płynnie w doskonałość architektonicznych detali.

Royal Wilanów łączy elegancką architekturę oraz wysokiej jakości materiały. Zrównoważone rozwiązania problemów konstrukcyjnych zostały docenione przez jury konkursu „Obiekt Roku w systemach Aluprof”, gdzie jego bryłę wyróżniono pierwszym miejscem. - Royal Wilanów świetnie wpisał się w tkankę okolicy. Cieszy nas, że takie budowle powstają właśnie z wykorzystaniem indywidualnych rozwiązań Aluprof – mówi Bożena Ryszka, Marketing Manager Aluprof.

Budynek ma kształt nieregularnej szklanej bryły przypominającej trapez z dwoma wewnętrznymi dziedzińcami. Jego fasada wygina się łukowato, stając się tłem dla placu przed budynkiem. Konstrukcja fasady składa się przede wszystkim ze szkła i elementów kamiennych z szarego piaskowca. Taka zróżnicowana i mieniąca się faktura sprawia, że krzywizny w narożnikach błyszczą rozmaitymi refleksami i odcieniami. Pełna przeszkleń elewacja biurowca, gwarantuje nieograniczony dostęp do światła naturalnego, które znacznie podnosi komfort pracy.

W zmowie z ekologią

Royal Wilanów zaprojektowano z myślą o wygodnym funkcjonowaniu najemców, z daleka od typowych zagłębi biurowych.  Budynek certyfikowanym jest w systemie BREEAM International, Europe Commercial 2009. Już na etapie projektowania otrzymał ocenę bardzo dobrą. Kluczowe rozwiązania przyjęte w projekcie to: odpowiedni dobór materiałów i zarządzanie środowiskiem wewnętrznym, zapewnienie komfortowych warunków pracy dla przyszłych użytkowników, kontrola zużycia wody i energii oraz zachowanie ekologicznej wartości działki i zminimalizowanie długoterminowego wpływu na bioróżnorodność.

W całym projekcie ogromny nacisk położono na zagospodarowanie przestrzeni wokół budynku. Wpływ na to ma nie tylko zieleń i zasadzone tu specjalnie drzewa, w tym również owocowe, lecz także ciekawa infrastruktura rekreacyjna. Możliwości jest oczywiście wiele. Jednak ta najbardziej kusząca to spacer królewskimi ogrodami pobliskiego Pałacu Wilanowskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY