REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Royal Wilanów kreski JEMS Architekci

  • Autor: Property Design
  • 24 sty 2014 11:49
Royal Wilanów kreski JEMS Architekci
Royal Wilanów kreski JEMS Architekci
Royal Wilanów kreski JEMS Architekci
Royal Wilanów kreski JEMS Architekci

Royal Wilanów ma przyciągać wzrok, ale także stanowić element większej całości, jaką jest Miasteczko Wilanów. Projekt przygotowała pracownia JEMS Architekci z Warszawy, wpisując go w tętniące życiem ulice miasta. Inwestor to Capital Park.

REKLAMA

- Budynek znajduje się w bezpośredniej relacji przestrzennej do Pałacu w Wilanowie oraz Ratusza – mówi Marcin Sadowski, architekt obiektu. – Chcieliśmy tą koncepcją stworzyć budynek nobliwy i elegancki, która stanowiłby jednocześnie spójną część większej całości, jaką jest miasteczko Wilanów - jeden z nielicznych przykładów dobrych reguł architektonicznych. W miasteczku tak jak w innych prawdziwych miastach tętni życie, bo partery budynków są przeznaczone na małe lokale usługowo-gastronomiczne. Stoliki wystawiane są na zewnątrz tworząc przestrzeń dla odpoczynku i spotkań.

Royal Wilanów jest otoczony z dwóch stron właśnie przestrzenią publiczną i pozostaje na tę przestrzeń otwarty. To znaczy, że każdy przechodzień może przejść przez wewnętrzny dziedziniec z jednego sąsiedniego placu na drugi. W środku budowli znajduje się 6 trzonów komunikacyjnych. Sam budynek nie jest wysoki, ale o dużych gabarytach – rozległy. Ma 5 kondygnacji i 3 kondygnacje parkingu podziemnego, który rozwiązuje kwestie tłoku samochodowego na sąsiadujących ulicach.

JEMS Architekci to jedno z bardziej znanych warszawskich biur projektowych, którego prace to m.in. budynek Agory, wydawcy Gazety Wyborczej, Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu czy nowy projekt kompleksu biurowego P4 na warszawskim Służewcu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY