REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rozbudowa CH Platan się rozkręca. To projekt SUD Architekci i Tremend

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 03 sie 2017 14:53
Rozbudowa CH Platan się rozkręca. To projekt SUD Architekci i Tremend
fot. mat. prasowe

Za nami wmurowanie kamienia węgielnego pod rozbudowę centrum handlowego Platan w Zabrzu. Po zakończeniu prac budowalnych, realizowanych przez firmę CFE Polska, Platan będzie jedną z największych galerii handlowo – usługowych w regionie, z ponad 40 tys. mkw. powierzchni najmu. Otwarcie obiektu w nowej formie planowane jest na jesień 2018 r.

REKLAMA

Podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego, obok przedstawicieli głównego inwestora – Rockcastle oraz generalnego wykonawcy rozbudowy obiektu – CFE Polska, obecni byli także przedstawiciele władz miasta Zabrza. W ceremonii uczestniczyli też autorzy projektu architektonicznego z pracowni SUD Architekci i Tremend. W trakcie przemówienia przedstawiciel głównego inwestora Rockcastle Poland, Wojciech Godlewski, podkreślał znaczenie modernizacji galerii Platan dla rozwoju miasta i regionu oraz możliwości, jakie wiążą się z rozbudową obiektu.

- Centrum Handlowe Platan w Zabrzu istnieje od 2003r. Powstało jako jedno z pierwszych nowoczesnych obiektów handlowych w mieście. Rola pioniera zobowiązuje. Dzięki projektowi rozbudowy i modernizacji Platana, chcemy stworzyć w Zabrzu miejsce jeszcze bardziej atrakcyjne dla mieszkańców, które będzie w pełni odpowiadało na zmieniające się potrzeby nie tylko zabrzan, ale i mieszkańców całego regionu. Chcemy, aby Platan pozostał ważnym punktem zakupowo – rozrywkowym na mapie miasta. Naszą ambicją jest, aby nowy Platan stał się dla wszystkich ulubionym miejscem zakupów oraz spędzania wolnego czasu. Po rozbudowie w galerii pojawi się około 30 nowych sklepów i punktów usługowych, w tym nowe, znane i lubiane marki. W ramach inwestycji zostanie rozbudowana strefa restauracyjna, powstanie kino i fitness, a klienci zyskają dostęp do bezpłatnego WI-FI i punktów ładowania. Wykonany zostanie także wygodny trzypoziomowy parking, przebudowane zostaną wjazdy i wyjazdy tak, aby zapewnić sprawniejszą obsługę komunikacyjną. Prace zaplanowano tak, żeby nie zakłócać codziennego funkcjonowania sklepów i by Klienci mogli w dalszym ciągu komfortowo dokonywać zakupów. Zakończenie rozbudowy planowane jest na jesień 2018 roku – podsumował Wojciech Godlewski, Senior Project Manager, przedstawiciel głównego inwestora, Rockcastle Poland.

Podczas uroczystości podpisano akt erekcyjny oraz zaprezentowano nowe logo CH Platan. Akt erekcyjny został umieszczony w mosiężnej tubie oraz uroczyście zamurowany w kamieniu węgielnym, który spocznie w fundamentach nowej części CH Platan. Tym samym, rozbudowa CH Platan w Zabrzu została oficjalnie zainaugurowana. Cały proces potrwa do 2018r. Powierzchnia zmodernizowanego i powiększonego Platana wyniesie ponad 40 000 mkw. Na terenie odnowionej galerii znajdzie się ok. 120 punktów usługowych i sklepów, w ramach inwestycji powstanie także dwupoziomowy parking mogący pomieścić nawet 1400 aut.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY