REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rozbudowa Galaxy projektu Open Architekci już na wiosnę

  • Autor: gs24.pl
  • 19 sty 2015 10:13
Rozbudowa Galaxy projektu Open Architekci już na wiosnę
Projekt rozbudowy Galaxy według Open Architekci, fot. Open Architekci

Echo Investment przygotowuje ostatnie zmiany w projekcie budowlanym. Jeszcze w tym miesiącu inwestor złoży wniosek o pozwolenie na rozbudowę centrum handlowego Galaxy w Szczecinie - informuje gs24.pl.

REKLAMA

Echo Investment tłumaczy, że późniejsze rozpoczęcie rozbudowy galerii Galaxy spowodowane jest procedurami, które są bardzo czasochłonne. Zwłaszcza uzgodnienia środowiskowe, które trwały niemal rok.

Inwestor wybrał projekt pracowni warszawskiej Open Architekci. Otwarcie rozbudowanego centrum planowane jest na początku 2017 roku.W nowej części obiektu, która dysponować będzie powierzchnią około 17 tys. mkw. znajdzie się klub fitness, nowe sklepy i kolejnych 200 miejsc parkingowych. Po rozbudowie centrum Galaxy będzie posiadało około 60 tys. mkw. powierzchni handlowej. Powstanie około 500 nowych miejsc pracy.

Budynek Galaxy, funkcjonujący przy al. Wyzwolenia od 10 lat, otrzyma nową elewację na miarę XXI wieku. Projektanci zadbali, aby bryła budynku nabrała bardziej nowoczesnego charakteru, który będzie pasował do obecnego otoczenia centrum Szczecina. W ramach rozbudowy powstanie zadaszona aleja handlowa z rozległym, wewnętrznym placem, który stanie się popularnym miejscem spotkań i zakupów dla mieszkańców Szczecina i regionu.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY