REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rozbudowa stadionu lekkoatletycznego w Lublinie za ponad 37 mln zł

  • Autor: PAP
  • 23 cze 2017 09:17
fot. Fotolia

Ponad 37 mln zł kosztować ma przebudowa i rozbudowa stadionu lekkoatletycznego w Lublinie; miasto uzyskało na to 13 mln zł dofinasowania z ministerstwa sportu. Inwestycja, która została wykonana dotychczas w 75 procentach, ma być gotowa we wrześniu.

REKLAMA

"Prace są mocno zaawansowane i termin wyznaczony do końca sierpnia będzie utrzymany. To będzie jeden z kilkunastu najładniejszych i najbardziej funkcjonalnych stadionów lekkoatletycznych w Polsce" - powiedział prezydent Lublina Krzysztof Żuk, który w czwartek wizytował plac budowy.

Stan wykonania robót jest zawansowany w 75 proc. - poinformowała za-ca dyrektora wydziału inwestycji Urzędu Miasta w Lublinie Marzena Szczepańska. "Część robót, w szczególności dotyczących bieżni okólnej, jako zakończone może być uznane dopiero wtedy, gdy zakończone będą badania geodezyjne instytucji certyfikującej nasz stadion"- zaznaczyła.

Stadion zlokalizowany jest w śródmieściu Lublina. Został wybudowany w 1955 r., ale przez wiele lat był nieremontowany. Prowadzona inwestycja zakłada przebudowę i rozbudowę stadionu oraz dostosowanie go do wymagań IAAF (International Association of Athletic Federation - Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych) dla kategorii III A, co umożliwi uzyskanie licencji na organizację imprez sportowych takich jak np. młodzieżowe mistrzostwa Polski.

Stadion będzie dostosowany do uprawiania większości konkurencji lekkoatletycznych, m.in. biegów krótko i długodystansowych, rzutów młotem, dyskiem, oszczepem, pchnięcia kulą, skoku w dal, wzwyż, o tyczce. Na zadaszonych trybunach dla publiczności ma być blisko 1400 miejsc siedzących; widzowie będą mogli też korzystać z tarasu usytuowanego na dachu budynku głównego, w którym będą m.in. szatnie dla zawodników, toalety, pomieszczenia dla sędziów, pomieszczenia do odnowy biologicznej. Całość będzie oświetlona i nagłośniona.

Modernizacja stadionu lekkoatletycznego to kolejna inwestycja w infrastrukturę sportową w Lublinie. W niedalekiej odległości od niego powstały już wcześniej - kompleks pływacki z basenem olimpijskim Aqua Lublin oraz stadion piłkarski Arena Lublin.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY