REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rozbudowa zabrzańskiego CH Platan się rozkręca

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 29 cze 2017 10:35
Rozbudowa zabrzańskiego CH Platan się rozkręca
fot. mat. prasowe

Nowoczesna przestrzeń kinowa, strefa fitness, bezpłatne i ogólnodostępne WiFi, dodatkowy parking, ekologiczne oświetlenie LED oraz nowe marki sklepów – to tylko niektóre udogodnienia, które sprawią, że zabrzańskie centrum handlowe Platan stanie się niebawem idealnym punktem zakupowym, miejscem spotkań i rozrywki. Inwestor, firma Rockcastle, podpisał już umowę z generalnym wykonawcą – firmą CFE. Autorem projektu rozbudowy jest pracownia SUD Architekci.

REKLAMA

Ponad 40 tys.m.kw. oraz 120 lokali handlowych i punktów usługowych znajdzie się w Centrum Handlowym Platan w Zabrzu po jego rozbudowie i modernizacji. Galeria działająca od 2003 roku cieszy się dużym zainteresowaniem. Klienci centrum doceniają dogodny dojazd, mnogość sklepów oraz obecność hipermarketu Auchan, jednak ich zapotrzebowanie na dostępność różnorodnych marek stale rośnie. Z tego względu firma Rockcastle, podjęła decyzję o rozbudowie obiektu.

Drobne prace przygotowawczo – budowlane, które rozpoczęły się w maju tego roku, koncentrują się we wschodniej części centrum handlowego i prowadzone są w kierunku ul. Bytomskiej. Aktualnie trwa zdejmowanie powierzchni parkingu oraz wstawianie fundamentów pod nową część galerii. Wśród zakończonych już działań można wymienić generalny remont toalet, które wkrótce będą oddane do użytku, relokację sieci wodno – kanalizacyjnej, przygotowanie korytarzy ewakuacyjnych oraz wyznaczenie nowego, tymczasowego wejścia do centrum handlowego. Kolejny etap zmian obejmie rozdzielenie funkcjonującej przestrzeni Platana od tej przeznaczonej do modernizacji. Dodatkowo część galerii oraz klika budynków zewnętrznych ulegnie rozbiórce. Odnowione zostaną pasaże w centrum, Platan zostanie też wyposażony w instalacje nowych sieci cyfrowych, przyłącza sieci światłowodowej i szybkiego Internetu.

Dobudowana część galerii handlowej będzie spójnie połączona z dotychczasową bryłą budynku, znajdzie się w niej również dodatkowe wejście dla Klientów. Parking zostanie powiększony o ponad 200 nowych miejsc parkingowych (w sumie 1400). Nowy Platan, poza zwiększeniem powierzchni handlowej, zyska ekologiczne oświetlenie LED, a klienci dostęp do bezpłatnego WI-FI na terenie galerii. Właściciel centrum planuje również utworzenie nowoczesnej strefy wypoczynku oraz strefy „coworkingowej”, w której poczatkujący biznesmeni będą mogli rozpocząć swoje projekty i start - upy. Dzięki temu zabrzańskie centrum handlowe stanie się atrakcyjnym, nowoczesnym i funkcjonalnym miejscem. Autorem kompleksowego projektu rozbudowy Platana jest uznana pracownia SUD Architekci.

Teren, na którym prowadzimy rozbudowę, został już zamknięty i ogrodzony. Obecnie na działce odbywają się prace porządkowe oraz te związane z organizacją zaplecza budowy. Wierzymy, że dzięki wprowadzanym zmianom, nasza zabrzańska galeria zamieni się w pierwsze co do wielkości centrum handlowe w mieście. Zakończenie rozbudowy planujemy na jesień 2018 roku – komentuje Wojciech Godlewski, Senior Project Manager w Rockcastle Poland.

Modernizacja CH Platan to także zmiany w strukturze najemców, które są wynikiem zmieniających się potrzeb i wzorów zachowań klientów. Docelowo galeria powiększy się o 30 nowych sklepów. Po rozbudowie w galerii nie tylko pojawią się nowe marki, ale również powiększone zostaną istniejące salony, dając możliwość zaprezentowania większego spektrum produktów. Tak stanie się m.in. z salonem marki CCC, który zwiększy swoją powierzchnię i otworzy się w odmienionej aranżacji wnętrza. Również salony Sinsay, Super-Pharm, Vision Express przejdą wizualną metamorfozę. W nowej odsłonie funkcjonuje już salon Triumph.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY