REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rozpoczęła się budowa Galerii Północnej od APA Wojciechowski

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 wrz 2015 16:27
Rozpoczęła się budowa Galerii Północnej od APA Wojciechowski
Galeria Północna
Rozpoczęła się budowa Galerii Północnej od APA Wojciechowski
Rozpoczęła się budowa Galerii Północnej od APA Wojciechowski

11 września br. odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod Galerię Północną, zaprojektowaną przez architektów z pracowni APA Wojciechowski oraz studio Tzur Architects. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele GTC, władz Miasta Stołecznego Warszawa i dzielnicy Białołęka oraz firm partnerskich.

REKLAMA

Akt erekcyjny pod budowę Galerii Północnej podpisali: w imieniu GTC Prezes Zarządu spółki Thomas Kurzmann, przedstawiciele renomowanych pracowni architektonicznych - APA Wojciechowski oraz studio Tzur Architects, które przygotowały projekt Galerii, przedstawiciel głównego wykonawcy inwestycji spółki Unibep S.A., reprezentant firmy Hill International, która zarządza projektem, a także przedstawiciele władz Miasta Stołecznego Warszawa i dzielnicy Białołęka. Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Galerii Północnej otwiera nowy rozdział w historii GTC i przyspieszy rozwój spółki.

- Cieszymy się z oficjalnego rozpoczęcia budowy Galerii Północnej. Prace przygotowawcze na terenie budowy są już prowadzone na najwyższych obrotach - powiedział Thomas Kurzmann, prezes zarządu GTC. - Jesteśmy przekonani, że inwestycja przyczyni się do rozwoju warszawskiego rynku handlowego i spełni oczekiwania mieszkańców Białołęki oraz okolicznych dzielnic. Galeria Północna to pierwsza nowoczesna galeria handlowa oraz centrum rozrywki zlokalizowane w północno-wschodniej Warszawie. Na nasze szczególne podziękowania zasługują mieszkańcy Białołęki – ich wsparcie i cierpliwość są nieocenione - dodał Thomas Kurzmann.

Władze Miasta Stołecznego Warszawa i dzielnicy Białołęka od początku wspierali budowę Galerii Północnej. Władze Białołęki oraz GTC dostrzegają potrzeby mieszkańców tej części Warszawy w zakresie inwestycji w rozwój infrastruktury i wspólnie starali się przygotować wyjątkowy, odpowiadający na te potrzeby projekt.

- Nowoczesne, funkcjonalne i atrakcyjne architektonicznie centrum handlowe było długo oczekiwane przez mieszkańców naszej dzielnicy. Trzymamy kciuki, żeby zgodnie z planem za dwa lata w sercu Białołęki było już można nie tylko zrobić zakupy, ale także skorzystać z oferty kilkunastosalowego kina i odpocząć w wyjątkowym otoczeniu na zielonym dachu-ogrodzie. Oprócz tego, co równie istotne, galeria stworzy miejsca pracy dla naszych mieszkańców - powiedział Piotr Jaworski, burmistrz Białołęki.

Galeria zostanie oddana do użytku w drugim kwartale 2017 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY