REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rozpoczęły się prace związane z rewitalizacją Młynów Rothera

  • Autor: bydgoszcz.pl
  • 19 lis 2015 10:32
Rozpoczęły się prace związane z rewitalizacją Młynów Rothera
fot. wikimedia

Rozpoczęły się prace zabezpieczające Młyny Rothera przed dalszą degradacją. Przygotowywana jest też dokumentacja projektowo-kosztorysowa niezbędna do przebudowy i zmiany sposobu użytkowania zabytkowych obiektów.

REKLAMA

W ramach robót zabezpieczających wykonywane jest oczyszczanie obiektów, a przede wszystkim ich piwnic, z zalegających śmieci i gruzów. Wykonano zabezpieczenia tymczasowymi balustradami otworów stropowych i przejść komunikacyjnych. Przygotowywane są drewniane ramy - elementy tymczasowych zabezpieczeń okien i drzwi, na które zostanie nałożona folia.

Następnie wykonywane będą zabezpieczenia dachów obiektów. Na Spichrzu Mącznym (równoległym do ulicy Mennica) wymienione zostaną zdegradowane krokwie, wykonane nowe poszycie z desek oraz pokrycie dachu z dwóch warstw papy, a także rynny i rury spustowe. Wymienione zostaną również fragmenty zawilgoconych i zbutwiałych desek stropowych. Nowe poszycie z desek oraz pokrycie z dwóch warstw papy zostanie wykonane również na budynku Młyna Rothera. Poza tym oczyszczona z roślinności i przemurowana fragmentami zostanie murowana attyka budynku.

W Spichrzu Zbożowym z uwagi na bardzo mocno zdegradowany stan ścian podłużnych wykonane zostanie tymczasowe wzmocnienie północno-zachodniej ściany szachulcowej i zabezpieczenie dachu przed wodą opadową. Planowane zakończenie robót zabezpieczających nastąpić ma na przełomie lutego i marca - informuje oficjalny portal miejski bydgoszcz.pl.

Jednocześnie trwają prace projektowe. Zostały one podzielone na etapy. Gotowa jest już dokumentacja niezbędna do prowadzenia robót budowlano-konserwatorskich (m.in. uzupełnienie stolarki okiennej, oczyszczeniu elewacji, wykonanie brakujących elementów dachu). Na ten etap prac został już złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę.

Przebudowę według koncepcji opracowanej przez pracownię Nizio Design International zaprojektuje wrocławska pracownia Łukasza Szlepera.

Rewitalizacja dawnych przestrzeni kompleksu zbożowego ma polegać na przekształceniu ich w przestrzenie umożliwiające prowadzenie działalności o różnym zakresie programowym z możliwością komercyjnego wykorzystania części obiektów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY