REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rozpoczyna się rozbiórka kultowego Sezamu

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 11 sie 2014 09:12
Rozpoczyna się rozbiórka kultowego Sezamu
fot. Centrum Marszałkowska, BBI Development
Rozpoczyna się rozbiórka kultowego Sezamu
Rozpoczyna się rozbiórka kultowego Sezamu
Rozpoczyna się rozbiórka kultowego Sezamu
Rozpoczyna się rozbiórka kultowego Sezamu
Rozpoczyna się rozbiórka kultowego Sezamu

W miejscu słynnej, największej restauracji McDonalds i dawnego domu handlowego Sezam w Warszawie, powstanie nowoczesny budynek Centrum Marszałkowska według projektu Juvenes Development. Dziś rozpoczęły się prace porządkowe, aby przygotować obiekt do rozbiórki.

REKLAMA

Centrum Marszałkowska będzie pierwszym budynkiem komercyjnym w Polsce, zintegrowanym ze stacją metra. Projekt biurowca zakłada dopasowanie kubatury budynku do pierzei ulicy Marszałkowskiej i wpisanie go w koncepcję Ściany Wschodniej. Inwestor zapowiedział zachowanie charakterystycznych elementów D.H Sezam, które zostaną odrestaurowane i zaadaptowane we wnętrzu nowej inwestycji.

D.H Sezam jest przez warszawiaków darzony naturalnym sentymentem. Podstawowym założeniem projektu, przygotowywanego wraz z WSS Społem, było zaaranżowanie delikatesów Sezam w obrębie nowej inwestycji, które docelowo zajmą niemal 1700 m2 na poziomie -1. Mając szacunek dla tego charakterystycznego miejsca postanowiliśmy również odrestaurować niektóre elementy dawnego domu handlowego i wykorzystać w Centrum Marszałkowska. Na przykład, nad wejściem do sklepu Sezam zawiśnie dawny neon, a wnętrza ozdobią odtworzone mozaiki. – podkreśla Rafał Szczepański, Wiceprezes BBI Development S.A.

Po okresie przygotowawczym, w którym porządkowane będzie wnętrze budynku, zabezpieczone zostaną m.in. przewody elektryczne i kanalizacja wodna, rozpoczną się właściwe prace rozbiórkowe, które zgodnie z planem potrwają do przełomu roku 2014-2015. BBI Development S.A. szacuje, że na początku przyszłego roku możliwy będzie start realizacji projektu, a sam etap budowy zajmie około 2 lat. Na czas prac budowlanych wzniesiono specjalną betonową konstrukcję, która pozwoli na bezkolizyjne korzystanie z wejścia na stację II linii metra.

Budynek Centrum Marszałkowska powstanie na działce o powierzchni 2 920 m2 i będzie składał się z 10 kondygnacji naziemnych oraz 3 podziemnych. Obiekt zaoferuje łącznie ponad 13,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni usługowo-biurowej, która zostanie wykorzystana na lokale handlowe na poziomach -1, 0 i +1 oraz nowoczesne biura na poziomach +2 do +9. Dwa najniższe piętra zostaną przeznaczone na parking mieszczący 106 miejsc postojowych. Budynek będzie miał ok. 41 metrów wysokości.

Projekt inwestycji przygotowała pracownia Juvenes-Projekt należąca do grupy BBI Development S.A.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY