REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rozpoczynają się prace nad planem miejscowym dla Wolnych Torów

  • Autor: UM Poznań
  • 10 kwi 2017 11:00
Rozpoczynają się prace nad planem miejscowym dla Wolnych Torów
Wizualizacje Mycielski Architecture & Urbanism

Do 5 maja br. można zgłaszać wnioski do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego poznańskich Wolnych Torów. Przedstawiciele miejskiej pracowni urbanistycznej, na spotkaniach z mieszkańcami Wildy i Łazarza, zaprezentowali już propozycje zagospodarowania ok. 118 ha gruntów.

REKLAMA

Łączący Wildę z Łazarzem tunel dla samochodów i autobusów, a dla ruchu pieszego i rowerowego - zielony łącznik obu dzielnic nad torami, na wysokości ul. Kanałowej. Do tego kładka dla pieszych, będąca przedłużeniem ul. Sikorskiego oraz nowa ulica - Dolna Głogowska - ulokowana między torami kolejowymi a ul. Kolejową, która ma być odciążeniem dla Głogowskiej - to tylko niektóre rozwiązania dla Wolnych Torów, zaprezentowane przez MPU podczas spotkań z mieszkańcami obu dzielnic. Pochodzą z prac wyróżnionych w konkursie na koncepcję zagospodarowania tego terenu, rozpisanym dwa lata temu przez Miasto Poznań i PKP - podaje oficjalny portal miejski Poznania.

Przypominjmy, że w 2015 r., władze miasta wspólnie z PKP, podjęły realne próby, aby całościowo spojrzeć na Wolne Tory. Ogłoszono duży, międzynarodowy konkurs architektoniczno-urbanistyczny, który wygrała pracownia Mycielski Architecture & Urbanism – MAU.- Prawie 120 hektarów, niezwykle położenie w centrum miasta, po środku czterech dzielnic, blisko dworca. Poznań dostrzegł ogromną szansę na rozwój - tak mówił Maciej Mycielski, architekt, urbanista, właściciel, Mycielski Architecture & Urbanism – MAU, podczas ubiegłorocznego Property Forum w Poznaniu.

Całościowa koncepcja zagospodarowania terenu Wolnych Torów ma być gotowa w październiku.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY