REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rozstrzygnięto konkurs na zajezdnię Dąbie

  • Autor: wroclaw.pl
  • 24 gru 2015 12:44
Rozstrzygnięto konkurs na zajezdnię Dąbie
fot. commons.wikimedia

Komisja konkursowa sprawdziła pod względem formalnym i merytorycznym koncepcję Centrum Kultury Akademickiej w zajezdni Dąbie, złożoną przez Stowarzyszenie Tratwa. Koncepcja została zaakceptowana, co otworzyło drzwi do prowadzenia dalszego postepowania.

REKLAMA

Obecnie rozpoczyna się dalsza część prac, polegająca na precyzowaniu koncepcji, negocjacjach warunków dzierżawy, prowadzeniu dodatkowych działań (np. pomiaru hałasu) - informuje oficjalny portal miejski wroclaw.pl.

Jednocześnie trwają także prace nad Miejskim Planem Zagospodarowania Przestrzennego, który jest istotnym dokumentem przy podejmowaniu pracy nad zajezdnią Dąbie. Stowarzyszenie szacuje, że pełne uruchomienie kompleksu potrwa 3 lata, co zależy od możliwości dofinansowań (ZIT/RPO/Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego). Partnerzy są gotowi solidarnie zająć się przygotowaniem wniosków o dofinansowanie.

Zagospodarowania zajezdni chce się podjąć utworzone w tym celu partnerstwo 12 podmiotów (liczba ta może się jeszcze zmienić):

- Stowarzyszenie – Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych TRATWA
- Gołąbek Daleczko Architekci – Spółka Cywilna
- Klub Sympatyków Transportu Miejskiego
- Fundacja k6
- Fundacja MANUS
- Stowarzyszenie SIDE-CLUSTER
- Stowarzyszenie Euro-Concret
- ASTON S.C. Zieliński & Małucha – Spółka Cywilna
- Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu
- Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu
- Fundacja NWW – Nasza Wielka Wyspa
- Towarzystwo Miłośników Wrocławia

Na potrzeby przygotowania koncepcji Centrum Kultury i Inicjatyw Lokalnych prowadzono rozmowy ze środowiskiem lokalnym, m.in Radą Osiedla Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Fundacją NWW – Nasza Wielka Wyspa, która weszła w skład partnerstwa - czytamy w komunikacie miasta Wrocław.

Twórcy koncepcji chcą doprowadzić do integracji środowisk studenckich, naukowych, przedstawicieli biznesu, mieszkańców Wrocławia na płaszczyźnie pokoleniowej, religijnej, kulturowej, rasowej, ekonomicznej, językowej, nauki i biznesu.

Działkę podzielono na poszczególne strefy, w których uporządkowano funkcje obsługujące obiekt i współdziałające z nim. Zabieg z wprowadzeniem geometrycznych podziałów ma na celu stworzenie uniwersalnego placu, mającego kilka funkcji.

Więcej na wroclaw.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie





REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY