REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rusza druga faza Outlet Park Szczecin

  • Autor: Propertydesign.pl
  • 12 lut 2015 10:06
Rusza druga faza Outlet Park Szczecin
Outlet Park Szczecin

Spółka Echo Investment przystępuje do realizacji II etapu Outlet Park Szczecin. Wykonawcą stanu surowego inwestycji jest firma Eresco, a inwestycja zostanie zakończona w IV kwartale br.

REKLAMA

Outlet Park Szczecin w II etapie powiększy się o blisko 5 tys. mkw. Po zakończeniu realizacji II etapu, Outlet Park Szczecin będzie dysponował łącznie 21,3 tys. mkw. powierzchni handlowej. Klienci będą mieli do dyspozycji 100 sklepów i 900 miejsc parkingowych. 

Koncepcja architektoniczna centrum została przygotowana przez VSF-creative sp. z o.o., natomiast projekt elewacji od koncepcji po projekt wykonawczego przygotowali OPEN Architekci Sp. z o.o. Projekt budowlany i wykonawczy został wykonany przez STUDIO A4 Spółka Projektowa z o.o., a projekt wnętrz od koncepcji po projekt wykonawczy powstał w Pracowni Projektowej S.M.art Magdalena Słoka-Opłotny, przy bezpośredniej współpracy zespołu architektów Echo Investment SA

- Decyzja o uruchomieniu kolejnych faz tego projektu to naturalna konsekwencja sukcesu Outlet Park Szczecin. Obiekt w ubiegłym roku odwiedziło blisko 2,5 mln osób, co dało 4 miejsce w Polsce. To bardzo dobry wynik, zważywszy, że jak na razie jest to najmniejszy outlet w kraju. I etap naszej inwestycja ma niespełna 17 tys. mkw., podczas gdy średnia wielkość projektów outletowych w kraju to 20 tys. mkw. Na sukces naszej inwestycji składa się m.in. znakomita lokalizacja na Prawobrzeżu, które zamieszkuje 100 tys. osób, a także to, że jest to jedyny obiekt outletowy w regionie zachodniopomorskim zamieszkiwanym przez 2,5 mln ludzi. Znaczenie ma również obecność 7-salowego multipleksu kinowego Helios, takie obiekty generują dodatkową frekwencję, a także sąsiedztwo hipermarketu Real, którego właścicielem jest sieć Auchan. Od początku planowaliśmy realizować ten projekt w trzech etapach. Oprócz 20 nowych sklepów, planujemy również uzupełnienie oferty o klub fitness i centrum medyczne. Całość, po zakończeniu rozbudowy, będzie miała blisko 28 tys. mkw. GLA i będzie jednym z największych obiektów outletowych w Polsce – mówi Marcin Materny, dyrektor Działu Centrów Handlowych Echo Investment.

Outlet Park Szczecin zlokalizowany jest na szczecińskim Prawobrzeżu. Obiekt został otwarty 7 listopada 2012 roku. Oferuje markowe produkty 30-70 procent taniej od cen w regularnych sklepach. Dodatkowym atutem inwestycji jest 7-salowe kino Helios i część obiektu, w której mieści się Smyk Mega Store i supermarket Piotr i Paweł.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY