REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rusza remont Zetki. Drugi Sky Tower we Wrocławiu?

  • Autor: Propertydesign.pl / Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
  • 06 maj 2016 13:30
Rusza remont Zetki. Drugi Sky Tower we Wrocławiu?
Sky Tower we Wrocławiu, autor: Arcadiuš, źródło: flickr.com

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu zaplanował przebudowę budynku dydaktycznego Z, tzw. "Zetki" przy ul. Ślężnej. Uczelnia właśnie ogłosiła zwycięzcę przetargu na wykonawcę przebudowy według projektu pracowni Archimedia.

REKLAMA

"Zetka" to młodszy brat kultowego Poltegoru, wieżowca, który stał w miejscu, gdzie dzisiaj wznosi się również słynny Sky Tower. W przetargu na przebudowę budynku dydaktycznego, popularnej „Zetki” wybrano ofertę wrocławskiej firmy AKBiK. Wartość oferty to 18 milionów 799 933,66 złotych brutto - poinformował Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.

Wieżowiec „Zetka” zaprojektowany przez Stanisława Knyszę był budowany w technologii lat siedemdziesiątych, z braku finansowania – przez kilkanaście lat. Już w maju firma AKBiK rozpocznie prace remontowe. Jesienią 2017 roku obiekt zmieni się w nowoczesny szklano-aluminiowy wieżowiec. Dokumentację projektową wykonała pracownia Archimedia z Poznania. W nowym budynku znajdą się laboratoria, pracownie komputerowe, gabinety dla wykładowców oraz pracowników administracji Wydziału Zarządzania, Informatyki i Finansów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY