REKLAMA
PARTNERZY PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Rusza rewitalizacja terenu wokół filharmonii

  • Autor: PAP
  • 28 cze 2017 09:32
fot. pixabay.com

Ponad 4 mln zł będzie kosztowała rewitalizacja terenu wokół Filharmonii Zielonogórskiej połączona z wykonaniem iluminacji pobliskiego kościoła pw. Matki Bożej Częstochowskiej w ścisłym centrum miasta. Magistrat podpisał umowę z wykonawcą tej inwestycji.

REKLAMA

Jak poinformowała PAP Monika Zapotoczna z Biura Prezydenta Zielonej Góry to kolejne zadanie wpisujące się w szeroki front prac związanych z poprawą estetyki i funkcjonalności śródmieścia Zielonej Góry.

"Inwestycja ma sprawić, by cały plac wraz z pozostałym terenem wokół filharmonii stał się reprezentatywnym miejscem w centrum Zielonej Góry, na co bez wątpienia zasługuje. Nie tylko ze względu na lokalizację, ale i wiele zabytkowych budynków i budowli znajdujących się w tym rejonie miasta. Teren ten ma także być wykorzystywany do celów kulturalnych i stać się miejscem wypoczynku dla mieszkańców" - powiedziała PAP Zapotoczna.

W ramach rewitalizacji plac Powstańców Wielkopolskich przy filharmonii zyska nowe oblicze. Zostanie zmieniona jego mała architektura, powstaną dwie fontanny, w tym jedna z podświetleniem i muzyką. Nieopodal zostanie wybudowany amfiteatr na ok. 300 miejsc, m.in. na potrzeby koncertów plenerowych.

Ponadto zostanie zagospodarowany teren wokół pomnika Dobosza i przygotowany cokół z podświetleniem pod rzeźbę św. Urbana - patrona miasta. Renowacji będą poddane także pozostałości murów obronnych. Dopełnieniem projektu jest iluminacja zabytkowego kościoła Matki Bożej Częstochowskiej.

Przedsięwzięcie zostanie w 85 proc. sfinansowane z funduszy europejskich w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Zielonej Góry ujętych w Regionalnym Programie Operacyjnym Lubuskie 2020. Pozostałe 15 proc. miasto wyłoży z własnego budżetu.

Wykonawcą inwestycji została firma Polskie Surowce Skalne Sp. z o.o. Zakończenie wszystkich prac przewidziano na kwiecień 2018 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY