REKLAMA
PARTNER PORTALU Forbo
×

Szukaj w serwisie

Ruszają prace na Wyspie Spichrzów

  • Autor: UM Gdańsk
  • 23 lut 2016 09:10
Ruszają prace na Wyspie Spichrzów
Nowa Wyspa Spichrzów według koncepcji Immobel Poland
Ruszają prace na Wyspie Spichrzów
Ruszają prace na Wyspie Spichrzów
Ruszają prace na Wyspie Spichrzów

Rozpoczynają się prace związane z zagospodarowaniem północnego cypla Wyspy Spichrzów. Koncepcję przygotowało biuro RKW pod kierownictwem arch. Wojciecha Grabianowskiego.

REKLAMA

Zanim na dobre ruszą inwestycje budowlane konieczna jest przebudowa sieci podziemnych połączona z przebudową ulic Stągiewnej, Motławskiej i Chmielnej. A to wiązać się będzie ze zmianą organizacji ruchu w tym rejonie.

Realizacja inwestycji rozpocznie się z dniem 29 lutego od przebudowy sieci w ciągu ul. Motławskiej. Od tego dnia odcinki ul. Motławskiej objęte przebudową, będą całkowicie wyłączone z ruchu  kołowego. Dotychczasowy ruch zostanie utrzymany jedynie w ciągu ul. Chmielnej (od ul. Podwale Przedmiejskie) i w ul. Stągiewnej (jednokierunkowo do ul. Długie Ogrody). Ulice te będą pełnić funkcję drogi lokalnej dla obsługi komunikacyjnej zlokalizowanej w tym rejonie, zabudowy mieszkaniowej i biurowo-usługowej. W obrębie prac budowalnych zostają zachowane ciągi piesze do istniejącej zabudowy, w tym do licznych punktów usługowo-handlowych oraz biur i restauracji - informuje gdański magistrat. 

To konsorcjum Multibud-Immobel zainwestuje w zabudowę i modernizację tego fragmentu Głównego Miast. Umowa zakłada, że konsorcjum w okresie 8,5 roku zagospodaruje północną część Wyspy Spichrzów oraz wykona m.in. przebudowę Długiego Pobrzeża, Mostu Stągiewnego, skrzyżowania ulicy Podwale Przedmiejskie z ul. Chmielną. Inwestycja obejmuje też budowę ogólnodostępnej kładki dla pieszych, łączącej północny cypel Wyspy Spichrzów z Długim Pobrzeżem i mariny na południe od Mostu Stągiewnego. Szacowana suma nakładów na całe przedsięwzięcie to ok. 400 mln zł, w tym wartość obiektów celu publicznego to ponad 33 mln zł - podaje oficjalny portal miejski Gdańska.

Podobał się artykuł? Podziel się!


Rekomendowane dla Ciebie

REKLAMA

LUDZIE Z BRANŻY